Copyright 2016 Biota Labaratuvarları. Her Hakkı Saklıdır. By Webuzmanim.
E-Bültene Ücretsiz Üye Olun!
Danışma Hattı: 0216 643 00 60 E-Mail: info@bioxcin.com.tr
Etkinliği ve güvelinirliği bağımsız araştırma merkezi Dermatest dahil olmak üzere klimik çalışmalarda gösterilmiştir.
Bioxcin Forte serisinin diğer ürünlerden farkı nedir?
Bitkisel maddeler içeren Bioxcin Forte Şampuan, 8 kat yoğunlaştırılmış formülü sayesinde yoğun saç dökülmesini engelleyerek, zayıf saçları güçlendirir. Bioxcin Forte Şampuan tüm saç tiplerine uygundur.
Bioxcin Forte Şampuan Kullanım şekli nasıl olmalıdır?
Islak saça hafifçe masaj yaparak uygulayın, daha fazla etki göstermesi için şampuanı saçınızda bir iki dakika bekletmenizi, ardından iyice durulamanızı öneririz. Bioxcin Forte Şampuan günlük kullanıma uygun olup yoğun saç dökülmesine karşı gösterdiği olumlu sonuçlar nedeniyle sürekli kullanımı tavsiye edilir. Daha etkili sonuç için Bioxcin Forte Serum ile beraber kullanılması önerilmektedir.
Bioxcin Genesis Şampuan nedir?
Bioxcin Genesis Şampuan, saç dökülmesi problemi yaşayan ya da saçlarını korumak isteyenler için formülü güçlendirilmiş bitkisel bir şampuandır. Amino Acid Complex ve BIOCOMPLEX B11 aktifleri içeren formülü sayesinde saç dökülmesine engel olur, düzenli kullanımda saçları güçlendirir. Yapılan klinik araştırmalar sonucunda Bioxcin Genesis Şampuan’ın saç dökülmesine karşı özel olarak etki gösterdiği kanıtlanmıştır.
Bioxcin Genesis Şampuan Kullanımı nasıl olmalıdır?
Islak saça hafifçe masaj yaparak uygulayıp, bir süre bekledikten sonra  iyice durulanır. Günlük veya gün aşırı kullanılabilir. Etkili sonuç almak için düzenli kullanım önerilir ve en iyi sonuç için Bioxcin Genesis Serum ile kullanılması tavsiye edilmektedir.
Bioxcin Genesis Serum Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
Saçlar Bioxcin Genesis Şampuan ile yıkandıktan sonra, nemli saça uygulanır. Öncelikle dökülmenin yoğun olduğu bölgeye, sonrasında tüm saç derisine, yaklaşık 1 dakika dairesel hareketlerle hafifçe masaj yaparak, iyice yedirilir, durulanmaz. Her ampul 2 günlük kullanım içindir. Günlük olarak akşamları uygulanması tavsiye edilir. En iyi sonuçların elde edilmesi için, Bioxcin Genesis şampuan ile beraber kullanılması önerilir.
Bioxcin Genesis Serum formu saçlara uygulandıktan sonra saçlar kurutma makinesi ile kurutulabilir mi?
Genelde saç kurutma makinesinin uzun süre yüksek ısıda kullanılması saçlar için sakıncalıdır. Eğer ıslaklıktan rahatsızlık duyuluyorsa, saçlar, uzun süre yüksek ısıya maruz kalmamak şartıyla serum uygulamasından 15- 20 dk sonra saçlar kurutma makinesiyle kurutulabilir.Uygulama yapıldıktan sonra saçın havlu ile kurutulması tavsiye edilmez.
Ürünlerin uygulanması sırasında jöle, saç kremi gibi ürünler kullanılabilir mi ?
Jöle gibi maddeler saç dökülmesine özellikle sebebiyet verdiğinden kullanılması önerilmemekle beraber zorunlu durumlarda sadece saç uçlarına uygulanması tercih edilmelidir. Sentetik maddeler içeren saç kremlerinin olumsuz etkilerinden korunmak için saç derisine inmeden saç uçlarına saç kremi uygulanabilir.
Bioxcin sürekli kullanılması gereken bir ürün müdür ?
Saç dökülmesinin sebebi çevresel faktörler, erkek tipi saç dökülmesi vs. nedenlerden de olsa ömür boyu yaşanması doğaldır. Saç dökülmesi geçici ise şampuan formunun sürekli kullanılması önerilir. Kalıcı, yani erkek tipi saç dökülmesi var ise Bioxcin’in Serum formundan oluşan bakım programının kullanımına devam edilmesi önerilir.
Bioxcin Femina Şampuan nedir?
Bioxcin Femina Şampuan saç dökülmesi problemi yaşayan ya da saçlarını korumak isteyen kadınlar için formülü özel olarak geliştirilmiş bitkisel bir şampuandır. Silicium, Niacinamide ve Biocomplex B11 formülünün birleşiminden ortaya çıkan Femina Şampuan, saç dökülmesine engel olur.

Kuru/Normal saçlar ve yağlı saçlar için formlarına ek olarak 2si 1 arada yıpranmış saçlar ve hamilelik sonrası bakım için de şampuan formlarına sahip Bioxcin Femina, 2si1 arada formunda Panthenol katkısıyla, boyalı saçları UV ışınları gibi zararlı etmenlerin neden olduğu soldurucu etkiden korur. Tarama kolaylığı, parlaklık ve hacim sağlarken, saçlarda meydana gelen statik elektiriği önler.
Bioxcin Femina hamilelik sonrası şampuan doğumdan ne kadar bir süre sonra kullanıma başlanılmalıdır?
Bioxcin Femina Şampuan’ı doğumdan hemen sonra güvenle kullanabilirsiniz.
Bioxcin Genesis Serum, Bioxcin Femina Bakım Yağı birlikte kullanılabilir mi?
İki ürünümüzü de birlikte kullanmanızda sakınca bulunmamaktadır. Bu gibi durumlarda kullanımım şu şekilde olmaktadır: Femina Bakım Yağının yaklaşık üçte biri şampuanın içine ekleyerek kullanıp,  Bioxcin Genesis Serum kullanımına ise ayrıca devam edilebilir.
Ürünleri nereden temin edebiliriz? Online satışınız var mı?
Ürünlerimizi yalnızca eczanelerden almanızı önermekteyiz online satışımız bulunmamaktır.
Genesis, Forte ve Quantum arasından hangi seriyi tercih etmeliyim?
Dökülme şikayetinize uygun olan seriyi seçmeniz önerilmektedir.  Her saç tipine uygun ürün bulunmaktadır. Seçilen seriden, serum ve şampuan birlikte kullanım yapılması daha etkili sonuç almanızı sağlamaktadır.
İlk ve orta düzey dökülmelerde Genesis ve Quantum serimizi öneriyoruz. Quantum ayrıca saçların daha kalın ve gür görünümlü olmasını da sağlamaktadır. Yoğun saç dökülmelerinde ise Forte Serimizi öneriyoruz.
Forte saç çıkarır mı?
Bioxcin Forte şampuan ve etkinliği arttırılan serum formumuz düzenli ve talimatına uygun olarak kullanım yapıldığı takdirde saçları besleyerek sağlıklı uzamasına, dökülmelerin azalmasına, yardımcı olmaktadır. Ürünlerimizin etkinliği ve güvenilirliği klinik çalışmalar ile kanıtlanmıştır.
Sonuç alma süresi ve oranı kişi saç kökü ve yapısına göre değişmektedir.
Ürün son kullanım tarihi neden yazmıyor ve nedir?
Kozmetik yasası kanunları gereğince 36 aydan fazla raf ömrü olan ürünlerde üretim veya S.K.T. yer almamaktadır. Genel olarak;  ürünlerin raf ömrü 5 yıldır. Kapak açıldıktan sonra 12 ay içerisinde kullanılması gerekmektedir. Ambalaj üzerinde yer alan siyah lazer ile yazılmış parti numaralarını müşteri hizmetlerine aktarmanız durumunda inceleme yapılacaktır.
Genesis, Forte ve Quantum serilerini kadınlar da kullanabilir mi?
Ürünlerimizi kadın erkek ayrımı olmaksızın herkes kullanabilir.
Ürünleriniz ile birlikte başka bir ürün kullanabilir miyim?
Serum ve şampuanı birlikte ve talimatlarına uygun olarak kullanmanız yeterli olmaktadır. Ürünlerimizin etkinliği ve güvenilirliği klinik çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Sonuç alma süresi ve oranı kişi saç kökü ve yapısına göre değişmektedir.
Bioxcin şampuanın erkeklik hormonu testosteron seviyesine bir etkisi var mıdır?
Hayır, böyle bir durum söz konusu değildir.
Ürünler glüten içeriyor mu?
Bioxcin Şampuan ve serum , Gluten içermemektedir.
Şampuanların ph değeri nedir?
Şampuanlarımız saç derisi pH’ ı ile uyumludur. 5,0 - 6,5 arasındadır.