dökülmeye karşı keratin dökülmeye karşı keratin
dökülmeye karşı keratin

Dökülmeye Karşı Keratin

01.06.21

Saçın her bir teli keratin molekülü ile sarılıdır. Kimyasal işlemler ve çeşitli sebepler sonucu saçtaki keratin yıpranır. Durum böyle olunca da saç bakımı konusunda keratinin yeri oldukça büyüktür. Keratini yüksek saç güçlüdür ve keratin eksikliğine bağlı bir dökülme görülmez.  Dökülme karşıtı ürünlerde de keratin içeriğine önem verilir. Dökülmeye karşı keratin içerikli ürünler ön plana çıkmaktadır. Bu sayede saçın kaybettiği keratin, saça geri verilir.

Keratin Faydaları

Saçın yapı taşı olan keratin, zaman içerisinde birçok nedene bağlı zayıflamaktadır. Kaybedilen keratinin geri kazanılması için pek çok yöntem ile saça yeniden kazandırılması mümkündür. En yararlı yöntem olan keratin gıda takviyesi ile sonuçlar hızlı alınır. Bunun yanı sıra keratin gıda takviyesinde en çok tercih edilen keratin tablet olmaktadır. Yoğun saç dökülmesine karşı keratin takviyesinin etkili sonuçlar verdiği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Bioxcin farklı kişisel bakım ürünlerinde olduğu gibi keratin konusunda da etkili ürünlerin adresidir. Siz de dökülmeye karşı keratin uygulamalarını tercih ederek; son derece gür, güçlü ve dökülmeyen saçlara sahip olabilirsiniz!