Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

09.02.20

Saçların hızlı bir şekilde uzaması birçok kişi için ulaşılamayacak bir hayal gibi görünse de aslında oldukça kolay yöntemlerle gerçekleştirilebilir. Peki, saçın hızlı bir şekilde uzaması için uygulanması gereken yöntemler nelerdir? Birlikte inceleyelim.

Saçı Soğuk Su ile Yıkamak

Soğuk su ile duş almak çoğu kişi için zorlu olsa da hızlı saç uzatmak için oldukça mantıklıdır. Sıcak suyu saçı yıprattığı bu yüzden ılık ya da soğuk kullanılması tavsiye edilmektedir.

Düzenli Olarak Saç Kestirmek

Çoğu kişi saç uzatmak için saç kestirmeyi mantıksız bulsa da düzenli olarak saç kestirmenin saçı uzattığı doğrudur. Özellikle saç uçlarında yer alan kırıklar saçın beslenmesini ve uzamasını engellemektedir. Bu nedenle saç uçlarındaki kırıklar belirli aralıklarla kestirilmelidir.

Saçı Isı ile Şekillendirmeyi Bırakmak

Saçları ısı ile şekillendirmek saç uçlarının daha da kırılmasına ve zamanla kopmasına sebep olur. Saçı fazla sıcağa maruz bırakarak şekil vermek yerine ısı kullanmadan yapılabilecek modeller denenmelidir.

Beslenme Alışkanlıkları

Hızlı saç uzatmak için uygulanabilecek en önemli adımlardan birisi de dengeli beslenmektir. Çünkü saç uzatmada saçı içten beslemek oldukça önemlidir. Gün içerisinde bol bol su içmek, protein ve vitamin içerikli besinlerin tüketimini artırmak saçı uzatma yöntemlerinden bazılarıdır.

Saç Diplerine Masaj Yapmak

Saçın hızlı bir şekilde uzaması için uygulanabilecek yöntemlerden birisi de kan dolaşımını artırmaktır. Kan dolaşımını artırmak için saç diplerine günde 10 dakika kadar masaj yapmak yeterli olacaktır.

Yastık Kılıfını Değiştirmek

Bazı yastık kılıfları saçın birbirine dolanmasına sebep olduğundan saç tellerinin çok çabuk kırılmasına sebep olur. Bu nedenle yumuşak dokulu yastık kılıfı kullanmak saçı hızlı uzatmak için tercih edilebilir.

Yağ Terapisi Uygulamak

Saçların uzama evresinde beslenmesi ve daha hızlı uzaması adına saçlara dipten uca ya terapisi uygulamak oldukça mantıklıdır. Şampuan kullandıktan sonra saç yağı kullanılmalıdır. İstenilen doğal yağlar kullanılarak uygulanan bakımın saçta 1-2 saat kalması yeterli olacaktır.