şampuan kullanımı saç dökülmesi
Kepek Neden Oluşur?

Kepek Neden Oluşur?

30.07.21

Kepek, saç derisinde olan ölü hücrelerin birleşmesiyle gri veya beyaz renkte olmak üzere ortaya çıkar. Ancak gerekli bakımı yaptığınız zaman korkmanıza gerek yoktur. Neredeyse herkeste arada da olsa gözlemlenen kepek, bazı yöntemler sayesinde kolay bir şekilde giderilir. Sık sık karşı karşıya kaldığımız kepek sorunu bir çok sebepten dolayı ortaya çıkar ve bazı etkenlere göre de değişiklik gösterir. Kepek oluşumundaki başlıca sebep olan hastalıklar şunlardır:

  • Egzama hastalığı
  • Sedef hastalığı
  • Saç derisinde mantar

Ayrıca, saçları çok fazla yıkamak ya da çok az yıkamak, saçlara çok fazla kimyasal ürün kullanmak da kepek problemlerine sebep olabilir.

Bu tür sorunlardan kaçınmak için kepeğe iyi gelen şampuanlar kullanmak en iyi tercih olabilir. Kepek şampuanı düzenli kullanımda kepeklerin giderilmesi için son derecede yardımcı olur. Saçlarınıza gerekli bakımı yaptığınız ve içeriğinde saçlara ve saç diplerine zarar vermeyecek ürünler kullandığınız takdirde kepekle sürekli karşı karşıya gelmenize gerek kalmayacaktır. Kepeğin ortaya çıkardığı kaşıntı probleminden de kurtulmuş olursunuz.

Saçtaki Kepek Nasıl Giderilir?

Kepek sorunu yaşayan bireyler sık sık kepeğe iyi gelen şampuanlar hangileridir? Sorusunu çok fazla merak ederler. Bu soruya cevap olarak Bioxcin Aqua Thermal Kepek Şampuanı içeriğindeki yüksek kükürtlü Bolu Termal Göynük suyu ve çinko pirition sayesinde saçınızı kepekten arındırarak mentol ile ferahlatan kepek şampuanı tavsiye edilir.  Bu şampuan içerisinde aynı zamanda B6 vitamini bulunur ve bu nedenle saç derinizin sağlıklı olmasına yarımcı olur. Kaşıntıyı gidererek yağlanmaya eğilimli saç diplerini onarır ve kepek sorunu ortadan kalkmış olur. Sizinde saç diplerinizde çok fazla kepek oluşuyorsa bu şampuan sayesinde kepek sorununu kolay bir şekilde giderebilirsiniz.