Yağlı Saçlar İçin Hangi Şampuan Kullanılmalıdır? Yağlı Saçlar İçin Hangi Şampuan Kullanılmalıdır?
keratin ne işe yarar

Keratin Ne İşe Yarar?

29.04.21

 


Günümüzde saç sağlığı adına önemi gün yüzüne çıkan maddelerden biri de keratindir. Özellikle saç dökülmesi ve yıpranma problemleri ile mücadele eden kadın ve erkekler, keratin konusunda desteğe ihtiyaç duymaktadır. Peki, keratin ne işe yarar, keratinin faydaları nelerdir?

Keratin; saç, tüy, deri ve tırnakların ana bileşeni olarak aminoasitlerden meydana gelen yüksek kükürtlü bir proteindir. Saç lifleri de sert keratinden oluşan uzun keratinize yapılardır ve bu yapı içerisinde bölümlere ayrılır. Saç lifinin en dış yüzeyi, saçı dış etmenlere karşı korur. Saç telinin ana gövdesi ise ana proteinleri barındırır. Saç yapısının bir arada tutan, saça dayanıklılık ve güç veren bu keratinler saçın ihtiyaç duyduğu proteinlerden oluşur. Bu nedenle, saç dökülmesine karşı en büyük kozlardan biri keratindir.

Keratin ne işe yarar araştırıldığında görüleceği üzere yalnızca saç değil tırnak ve cilt sağlığı üzerinde de olumlu etkileri vardır. Suda çözünmediği için hidrolize edilerek şampuan ve saç kremlerinde kullanılabilmektedir. Böylelikle saç yapısını besleyerek daha güçlü ve canlı görünüm elde edilebilmektedir. Bunun yanı sıra takviye edici gıda halinde sunulmaktadır. Düzenli kullanım ile başta saçlar olmak üzere tırnak ve cilt için de keratin faydaları sağlanabilmektedir. 

Bioxcin, Keratin Complex Tablet amino asit kompleksleri, çinko ve biotin içeriğinin yanında turp, sarımsak, üzüm çekirdeği de içeren formülü ile saç, cilt ve tırnak sağlığı için son derece faydalıdır.