sarimsakli-sampuan-kepege-iyi-gelir

Sarımsaklı Şampuan Kepeğe İyi Gelir mi?

17.02.20

Soğanlı bitkiler ailesinin başlıca üyelerinden olan sarımsak, vücudun ihtiyaç duyduğu temel besinlerden biridir. Antibiyotik deposu olup mikroplarla savaşmasının yanı sıra saçlara da ihtiyaç duyduğu güçlendirmeyi sağlamaktadır. Antienflamatuar ve antioksidan bakımından zengin olan sarımsak saç bakımında kullanıldıkça oldukça etkili sonuçlar çıkmasına olanak sağlamaktadır.

Sarımsaklı Şampuan Saça Nasıl Etki Eder?

Sarımsaklı şampuan saç köklerini besler; saçta mantar, bakteri ve kepek oluşumunu da önleyici etki göstermektedir.

Saçı güçlendirir. Saç köklerini beslerken saç tellerine de etki etmektedir ve içerisinde barındırdığı antibiyotik etkisi saçların uzamasına ve dökülmesine engel olmaktadır.

Yıpranmış saçları onarır. Düzenli olarak ısıl işlem görmüş ve gördüğü işlem sonucu yıpranmış saçlara köklerinden ucuna kadar nüfuz ederek bakım ve onarımını sağlamaktadır.

Kırılmaları önler. Saç kırılması, sağlıklı ve sağlıksız her saç tipinde görülebilen temel bir sorundur. Sarımsaklı şampuan saç tellerini kalınlaştırıp kırılma etkisini minimuma indirmektedir.

Saçları besler. Sarımsak, demir, çinko, magnezyum vb. mineralleri içerisinde barındırdığı için saçlara besleyici etki göstermektedir.

Saç dökülmesini önler. Saç dökülmesinin birçok sebebi vardır. Genel olarak bilinen sebepleri vitamin, mineral eksikliğinden, genetiksel ve düzensiz beslenmeden kaynaklanmaktadır. Sarımsaklı şampuanın antienflamatuar yapısı saç dökülmelerini önlemektedir.

Sarımsaklı Şampuanın Kepeklenmeyi Önleyici Etkisi 

Kepeklenme sorunu hemen hemen her insanda görülebilen bir saç hastalığıdır. Saç derisinde doğal olarak oluşan malassezia globosa mikrobunun yayılması sonucu saçtaki kepek miktarı artmaktadır. İleri derece kepeklenme sorunlarında saç derisinde kuruluk, kızarıklık ve kaşıntı gibi sorunlara neden olmaktadır. Saç derisinde beyaz tanecikler olarak göze çarpan kepekler, aşırı miktarda olduğunda saç derisinden ayrılarak saçın yüzeyine de yerleşebilmektedir.

Sarımsaklı şampuan ise saçta kepeklenme sorununu tepeden tırnağa onarıcı etki gösterir. Saç derisini onararak, besleyici minerallerinin nüfuz etmesine olanak sağlar. Düzenli sarımsaklı şampuan kullanımı, kepeklenme sorunuyla tamamen başa çıkılabilmektedir.

Bioxcin Siyah Sarımsak Şampuanı

Bioxcin’nin siyah sarımsak şampuanı içerisinde barındırdığı biocomplex b11 vitamini, antienflamatuar ve antioksidanlı yapısı, vitamin ve mineral bakımından zengin oluşuyla saçtaki kepeklenme, yıpranma, dökülme ve kırılma sorunlarının önüne geçici etki göstermektedir.