Keratin Şampuanın Saça Etkileri Nelerdir? Keratin Şampuanın Saça Etkileri Nelerdir?
Keratin Şampuanın Saça Etkileri Nelerdir?

Keratin Şampuanın Saça Etkileri Nelerdir?

04.08.22

Öncelikle keratinden bahsedecek olursak, saç tellerinin ana maddesi olarak tanımlayabiliriz. Keratin sayesinde saçlar esneklik kazanır ve elastikiyetini korur. Saç tellerinde doğal olarak bulunan keratin maddesi, bazı çevresel faktörler sebebiyle zamanla azalabilir. Yüksek ısıyla saçları şekillendirmek, güneş ışınları, deniz, klor, sık sık saç boyatmak ve uygulanan kimyasal işlemler saçlardaki keratinin azalmasına sebep olabilir.

Keratinli şampuan, formülünde keratin proteini içeren ve saçlara baştan sona bakım yapan şampuanlardır. Keratin şampuanı, saçları derinlemesine arındırır ve aynı zamanda saçların yapıtaşını onarır. Dışardan keratin takviyesi almak için keratinli şampuanlar kullanılabilir ve böylelikle daha bakımlı saçlara sahip olunabilir.

Keratinli Şampuanın İşlevleri Nelerdir?

Saçlarda doğal olarak bulunan keratinin zayıflaması sonucunda oluşacak hasarlar nedeniyle saçların eski sağlığına kavuşabilmesi için keratinli şampuanlar, kurtarıcı nitelikte olabilir. Oluşan hasarların giderilmesi, mikron deliklerin doldurulması, kırıkların onarılması ve oluşan çatlakların kapanması için keratinli şampuanlar etkili olabilir. Keratin şampuan, saçların tekrar güçlenmesini sağlarken, gelecekteki olası hasar risklerinin de azalmasına yardımcı olur.

Bitkisel özlerle oluşturulan bu şampuanlarda saçtaki hasarların onarımı, saçın yapı taşı olan keratin tarafından yapılır. Saçlarda oluşan oluşan kırık, çatlak ve mikron delikleri doldurulur, saçların canlı ve sağlıklı bir hal alması sağlanır.

Keratinli Şampuan Nasıl Kullanılır?

Islak saça, avuç içerisine belli miktarlarda alınarak uygulanan bu şampuan; saç derisine masaj yaparak da uygulanabilir. Şampuan ile saç diplerinden saç uçlarına kadar detaylı bir masaj uygulaması yapılabilir. Keratin şampuan saçların neminin artmasına ve kolay taranmasına yardımcı olur. İçeriğinde var olan özel bileşenleri sayesinde daha güçlü ve yumuşak saçlara sahip olabilirsiniz.

Bioxcin Keratin&Argan Şampuan ve saç bakımınızı destekleyecek Keratin&Argan saç bakım yağı ve saç bakım kremi saçlarınızı onarır, besler ve nemlendirir.