Blog Blog

Saç Elektriklenmesini Önleyen Ürün Önerileri

Saçlar çevresel etkenler sonucunda statik elektrik yüklenmesi nedeniyle kabarık ve uçuşan bir görüntüye bürünürler. Çoğunlukla kış aylarında üst üste giyilip çıkarılar kıyafetler, polyester giysiler saçın elektriklenmesine sebep olabilmektedir.

Devamı

Saçtaki Kepeğe Ne İyi Gelir?

Kepek, kadın-erkek, genç-yaşlı birçok kişide görülebilen bir cilt rahatsızlığıdır. Saçın genellikle dip kısımlarında beyaz renkte pullar şeklinde kendini gösterir. Saçlı derinin hassas olmasından kaynaklanabilen bir cilt problemi olabildiği gibi bazı durumlarda hava koşullarından da kaynaklanabilir.

Devamı

Keratin Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Keratin, vücudumuzda saç ve tırnaklarımızın yapı taşı olarak bilinen bir protein çeşididir. Bu yapısal protein, saça ve tırnaklara dayanıklılık kazandırır. Eksikliği durumunda saçlarda kırık oluşması ve saç dökülmeleri gibi sorunlara yol açabilir.

Devamı

Keratin Saç İçin Neden Önemlidir?

Keratin, vücudumuz için en önemli olan protein yapılarından bir tanesidir. Sağlıklı saçlar için oldukça önemli olan keratin, ayrıca tırnaklar ve cilt için de gerekli bir protein bileşimidir. Her insanda keratin bulunmakta, ancak bazı bireylerde az bulunduğu için sağlıklı saç, tırnak ve cilt yapısı korunamamaktadır.

Devamı

Saça Faydalı Bitkiler Nelerdir?

Saça faydalı bitkiler hangileridir, saça faydaları nelerdir?

Devamı

Zayıf Saç Kökleri Nasıl Güçlenir?

Zayıf saçlarınızı daha gür ve sağlıklı hale getirmenin yolları!

Devamı