Blog Blog

Kepek Hakkında Doğru Sanılan 5 Yanlış!

Kepek, saç derisinde kaşınmaya sebep olan, beyaz küçük pullar halinde dökülmeler ile başlayan ve ilerleyen zamanlarda iltihaplı saç derisine neden olan bir saç problemi olarak tanımlanabilir. Kepek sorunu, saç ürünlerinin içerdiği zararlı kimyasal içerikler, kuru cilt yapısı, mantar ve alerjiler dahil olmak üzere birçok farklı sebepten ortaya çıkabilir.

Devamı

Kepek Neden Oluşur?

Kepek, saç derisinde olan ölü hücrelerin birleşmesiyle gri veya beyaz renkte olmak üzere ortaya çıkar. Ancak gerekli bakımı yaptığınız zaman korkmanıza gerek yoktur. Neredeyse herkeste arada da olsa gözlemlenen kepek, bazı yöntemler sayesinde kolay bir şekilde giderilir.

Devamı

Probiyotiklerin Saç Derisine Faydaları

Probiyotikler saç derimize ne gibi fayda sağlarlar? Cevabı makalemizde!

Devamı

Kepek Şampuanı

Kepekten kurtulmak için hangi şampuan kullanılmalıdır, kepek nasıl giderilir? Kepek şampuanı nedir, yakından görelim.

Devamı

Sarımsaklı Şampuan Kepeğe İyi Gelir mi?

Soğanlı bitkiler ailesinin başlıca üyelerinden olan sarımsak, vücudun ihtiyaç duyduğu temel besinlerden biridir. Antibiyotik deposu olup mikroplarla savaşmasının yanı sıra saçlara da ihtiyaç duyduğu güçlendirmeyi sağlamaktadır. Antienflamatuar ve antioksidan bakımından zengin olan sarımsak saç bakımında kullanıldıkça oldukça etkili sonuçlar çıkmasına olanak sağlamaktadır.

Devamı

Kepeği Önlemenin Yolları Nelerdir?

Günümüzde birçok kişinin ortak problemi olan kepek, tedavisi mümkün olan ve önlenebilir bir cilt ve saç sağlığı sorunudur. Çeşitli sebepler yüzünden oldukça sık rastlanan kepek, yaşam kalitesi ve kişinin dış görüntüsünü olumsuz etkileyen bir sorundur.

Devamı

Kepekle İlgili Yanlış Bilinenler

Kepek Nedir? Kepekle İlgili Yanlış Bilinenler Nelerdir?

Devamı