Akne Nedir Akne Nedir
akne nedir

Akne Nedir?

01.06.21

Akne, ergenlik dönemlerinde başlayan ve vücudun çeşitli yerlerinde ortaya çıkan bir cilt problemidir. Bu problemler, çoğu insanlarda ergenlik dönemlerinden sonra da devam eder. Akneyi önlemek adına akne önleyici krem, akne karşıtı yüz yıkama jeli gibi birçok ürün kullanılıyor. Bu ürünler, sebum dengeleyici ürünler olmasından dolayı cilt üzerinde yer alan sivilcelerin kısa süre içerisinde kurumasına yardımcı olur. Akneler, sıkıldığı takdirde cilt üzerinde lekeye yol açabilir. Oluşan lekeler uzun vade de tedavi gerektirir. Bu durumların önüne geçmek adına kendi cilt tipinize uygun sivilce karşıtı krem ve benzeri gibi ürünler kullanabilirsiniz.

Cilt Yapınıza Uygun Yüz Yıkama Jeli Kullanın

Cildiniz gün içerisinde kötü hava, kir ve makyaj kalıntılarından dolayı yağlanma ve gözeneklerin tıkanması gibi durumlar ile karşı karşıya kalır. Cildinizin yağ dengesini düzenlemek ve fazla yağın cildinizden uzaklaştırılmasını sağlamak için akne karşıtı yüz yıkama jeli, akne karşıtı krem ve akne karşıtı serum ürünlerini birlikte kullanabilirsiniz. Cildiniz yağlı, karma, kuru veya çok hassas olabilir. Cildiniz hangi ürünler ile uyumlu ise o ürünleri kullanmanız, akne problemilerinin önüne geçmeniz için dikkat edilmesi gereken bir unsurdur.

Akne Karşıtı Ürünler İle Lekesiz Bir Cilde Sahip Olun

Pürüzsüz, bebek gibi bir cilt yapısına sahip olmak birçok kişinin hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmek için cildinizi düzenli bir şekilde temizlemeli ve sonrasında da gözenekleri tıkamayan hafif dokulu akneye karşı krem kullanarak sivilceleri cildinizden uzaklaştırabilirsiniz. Cildinize uygun bir yıkama jeli ile cildinizi temizledikten sonra, gözenekleri tıkamayan akne karşıtı krem kullanarak, cildinizin ihtiyacı olan temizlik ve nemlendirme adımlarını tamamlamış olursunuz.

Sivilce Karşıtı Ürünler İle Sivilce Oluşumunu Durdurun

Cildinizde sivilceler ara sıra oluşuyor ise akneye meyilli cilt yapısına göre sivilce oluşumlarını durdurmak daha kolaydır. Sivilce karşıtı ürünler ile sivilcelerin oluşumunu engelleyebilirsiniz. Sivilcelerin oluşum sebeplerinden bir tanesi de cildinizdeki sebum dengesizliği ve yağlanmadır. Sebum dengesini akne karşıtı ürünler ile karşılayabilirsiniz. Yağlanmanın sebebi beslenmeyle ilgili ise, beslenme alışkanlıklarınızı değiştirerek bu tip aknelerin önüne geçebilirsiniz. Sizler de cilt tipiniz ile uyumlu olan akne karşıtı ürünleri alarak kullanıma başlayabilirsiniz.