Saç Bakımı Saç Bakımı
Saç Bakımında Yapılan 5 Yanlış!

Saç Bakımında Yapılan 5 Yanlış!

28.06.22

Saçlar için gerekli saç bakımı uygulanmadığı zamanlarda yıpranmalar ve kırılarak dökülmeler görülebilir. Sonucunda da saçlar eski sağlığını ve yapısını kaybetmiş olur. Saçları eski sağlığına kavuşturmak amacıyla bazı farklı uygulamalarda bulunabilirsiniz. Fakat yapılan bazı yanlış saç bakımı uygulamaları ve kullanılan zararlı içerikli ürünler, istenmeyen sonuçlara sebep olabilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için saçlarınız için en doğru bakımı araştırarak doğru şekilde uygulamalısınız. Saç bakımında sıklıkla yapılan 5 yanlış nedir? Hep birlikte göz atalım!

Yanlış Bakım Ürünleri Tercihi

Şampuan ya da bakım kremi seçilirken saç tipi, cilt tipi ve saç yapısı göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin eğer yağlı bir saç derisine sahipseniz, yağlı saç derisine uygun içerikteki ağır nitelikte olmayan şampuanları tercih etmelisiniz. Aksi takdirde saç derisinde kuruma görülebilir ve sebum üretimi artabilir.

Isıya Karşı Koruyucu Ürün Kullanımı

Saç kurutma makinesi, düzleştirici ve maşa gibi ürünler kullanıyorsanız, saçlarınız için termal korumayı deneyebilirsiniz. Bu ürünler, yüksek ısıya karşı saçların zarar görmesini engelleyip, şekillenme aşamasının daha kolay şekilde gerçekleşmesini sağlar. Bu koruyucu bakım kremleri; maşa, kurutucu ya da diğer yüksek ısı veren tüm saç şekillendiricilerde etkilidir.

Güneş Koruyucu Ürün Kullanımı

Cildimiz ve gözlerimiz gibi saçlarımız da güneşin zararlı UV ışınlarından etkilenmektedir. UV ışınları, saçları matlaştırır, kurutur ve doğal yollarla tedavi edilemeyecek hasarlara sebep olabilir. UV ışınlarının zararlı etkilerinden kurtulmanın birçok yolu vardır. Bir tanesi de güneşten saçlarınızı korumak için özel olarak üretilen spreylerin ve maskelerin kullanımı olarak sayılabilir.

İyi Bir Saç Maskesi Tek Yol Değildir

İyi ve kaliteli bir maske kullanımı tabii ki de saçlara fayda sağlayabilir. Ancak saç maskeleri, kırık ve hasarlı saçları onarma işlemi görmez. Saç kırıklarından kurtulmanın tek yolu, saçlarınızı kestirmek ve yeniden sağlıklı bir biçimde uzamasını beklemektir.

Saçı Havluya Sarmak

Birçok kişi, duştan çıktıktan sonra saçlarını havluya sararak kurumasını bekler. Bu alışkanlık, saçlara uzun vadede zarar verebilir. Islak saçlar zayıf niteliktedir ve havlunun saça yaptığı ağırlık sonucunda saç dökülmeleri yaşanabilir. Kullanılan havlunun dokusu sebebiyle de saçlarda elektriklenme oluşabilir.

Güvenilir bir biçimde saç bakımı yapmak ve kimyasal içerikli ürünler kullanmadan sağlıklı bir biçimde saçlarınızın uzamasını sağlamak için Bioxcin ürünlerini deneyebilirsiniz!