Saç Ekimi Sonrasında Saçlarda Dökülme Yaşanır mı? Saç Ekimi Sonrasında Saçlarda Dökülme Yaşanır mı?
Saç Ekimi Sonrasında Saçlarda Dökülme Yaşanır mı?

Saç Ekimi Sonrasında Saçlarda Dökülme Yaşanır mı?

22.02.22

Saç ekimi, kişilerin saç dökülmesiyle baş edemedikleri noktada sıkça tercih ettiği kurtarıcı tıbbi bir işlemdir. Saç ekiminden sonra dikkat edilmesi gereken unsurlar olduğu gibi görülen bazı durumlar da vardır. “Saç ekimi sonrası mevcut saçlar dökülür mü?” sorusu özellikle saç ekimi yaptıran kişiler tarafından merak edilir.

Saç Ekimi Sonrası Saç Dökülmesi

Saç ekimi sonrası ekilen saçlarda dökülme görülebilir, bu durum normal karşılanır. Saç ekiminde donör bölgeden saç kökleri alınır ve ekim yapılacak alana enjekte edilir. Ekim işlemi sonrasında ekilen saçlarda dökülme görülebilir, bu ekim sürecinin doğal bir parçasıdır. Bu süreçte eski saçlar dökülebilir, böylelikle yeni ve sağlıklı saçlar için uygun yer açılır. Ekilen saçların dökülmesi özellikle ilk bir ay içerisinde görülebilir. Bu süreçte ekilen saçlara iyi bakmak ve baş bölgesini korumak önemlidir.

Saç ekimi sonrası mevcut saçlar dökülür mü?” sorusu ise biraz daha farklı bir konudur. Bu durumun iki farklı nedeni olabilir. Kişilerin kendi saçlarının dökülme süreci tamamlanmadan saç ekimi yapıldığında, eski saçlar saç ekiminden sonra da dökülmeye devam edebilmektedir. Ayrıca, seyrek saçları sıklaştırmak için yapılan işlem sonucunda bazen mevcut saçlarda “şok dökülme” olarak adlandırılan dökülme görülebilir. Bu durum da geçicidir ve kişiler endişelenmemelidir.

Saç Ekimi Sonrası Yapılması Gerekenler

Saç ekiminden sonra baş bölgesini korumak çok önemlidir. Yaraların iyileşmesi için zaman tanınmalı ve mümkün olduğu kadar darbelerden kaçınılmalıdır. Saç ekimi sonrası görülen saç dökülmesinin kaynağının doğru tespit edilmesi gerekir. Dengeli beslenme, her konuda olduğu gibi saç ekimi sonrası ekilen saç köklerinin tutunması ve yaraların olabildiğince hızlı iyileşmesi açısından da fayda sağlamaktadır. Saç ekimi sonrası saçlara gerekli bakımın özenle uygulanması dikkat edilmesi gereken bir konudur. Saç ekimine uygun şampuan kullanmak, ekilen saç köklerinin tutunmasına ve saç ekimi işleminin başarıyla tamamlanmasına yardımcı olur. Bioxcin Forte Şampuan, saç ekimi sonrası kullanıma uygundur, hassas saç derisini rahatlatmaya ve saç dökülmesini önlemeye katkı sağlar.