DERMATEST ETKİNLİK VE GÜVENİLİRLİK ÇALIŞMALARI

Dermatest

1978 yılında Almanya’da kurulan ve o zamanlar piyasadaki ilk dermatolojik test laboratuvarı olan Dermatest, kozmetik ürünleri bilimsel ve dermatolojik yöntemlerle araştırmaktadır. Ürünlerin başlıca güvenilirlik ve etkinlikleri ile ilgili testler yapan enstitü, çalışmalarını bireysel olarak bağımsız bir şekilde yürütmektedir.

Bioxcin markası da ürünlerinin etkinlik ve güvenilirlik testlerini Dermatest Dermatoloji Enstitüsü’nde yaptıran markalardan biridir.

Dermatest Bioxcin Şampuan ve Serum testi

Dermatest tarafından, Bioxcin şampuan ve serumun güvenirlik ve etkinliği klinik ve dermatolojik kriterlere uygun olarak test edilmiştir. 9 ay süren çalışmalarda ürünler 10 erkek androgenetik alopesi hastası üzerinde denenmiştir. Daha önce herhangi bir tedaviyle saç veya saç derisinde değişiklikler oluşmuş kişiler teste dahil edilmemiştir. Deney süresince şampuan haftada en az 3 kere, serum ise sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere tıraş edilen bölümlere uygulanmıştır.

Belirli bir alanda ve uzunlukta kesilen saçlar, sisteme uygun bir şekilde boyandıktan sonra yansımalı ışık mikroskobu ile büyütülerek görüntülenmiştir. 4 ay sonrasında ara rapor için tekrar ölçüm yapılmıştır ve final rapor 9 ay süren gözlem neticesinde hazırlanmıştır. Değerlendirmeler neticesinde ürünlerin etkili olduğu sonucuna varılmıştır.

Sonuçlar:

5. ay sonunda:

  • Katılımcıların %50’sinde saç sayısında artış
  • Katılımcıların %60’ında saç dökülmesi durmuş*
  • Katılımcıların %60’ında saç yoğunluğunda artış

9 ay sonrasında:

  • Katılımcıların %80’inde saç sayısında artış
  • Katılımcıların %90’ında saç dökülmesi durmuş*
  • Katılımcıların %70’inde saç yoğunluğunda artış

 *saçı çıkan katılımcılar + saç dökülmesi duranlar

Dermatest Acnium Testi

Dermatest Laboratuvarları tarafından 4 aylık bir sürede gerçekleştirilen çalışmalarda, Acnium ürünlerinin etkinliği ve güvenilirliği onaylanmıştır.

Katılımcıların;

  • Siyah nokta sayısında %70'e varan azalma
  • Tıkanmış gözeneklerinde ve pürüzlü görünümde %100'e varan azalma gözlemlenmiştir.