BİOXCİN QUANTUM SERİSİ KLİNİK ÇALIŞMALAR

Unipharma Cosmetic Research & Development İstanbul 

Test Ürünü : Bioxcin Quantum Şampuan ve Bioxcin Quantum Serum  

Tarih : 27.10.2015  

Karşılaştırma Ürünü: Sıradan Şampuan

Özet: Çalışmanın neticesinde ilk yıkamadan sonra Bioxcin Quantum Şampuan ve Bioxcin Quantum Serumun saç teli kalınlığını arttırmada etkili olduğu saptanmıştır.
Şekil.1 Klasik şampuan uygulanan 1. gruptaki saç tellerinde saç teli kalınlık artışı %11,57; Bioxcin Quantum şampuan uygulanan 2. gruptaki saç tellerinde saç teli kalınlık artışı %14,46; Bioxcin Quantum serum uygulanan 3. gruptaki saç tellerinde saç teli kalınlık artışı %23,9; Bioxcin Quantum şampuan ve Bioxcin Quantum serum uygulanan 4. gruptaki saç tellerinde saç teli kalınlık artışı %24,33 olarak tespit edilmiştir (n:3). Bu sonuçlara göre; saç teli kalınlığını arttırmada en etkili bulunan grup Bioxcin Quantum şampuan ve Bioxcin Quantum serum uygulanan 4. grup olarak saptanmıştır.

Şekil 2. Normal şampuan uygulanan 1. gruptaki saç tellerinde görülen saç hacmi artışı %9,85; Bioxcin Quantum şampuan uygulanan 2. gruptaki saç tellerinde görülen saç hacmi artışı %31,89; Bioxcin Quantum serum uygulanan 3. gruptaki saç tellerinde görülen saç hacmi artışı %3,20 olarak tespit edilmiştir (n:3). Bu sonuçlara göre saç hacmini arttırmada en etkili grup Bioxcin Quantum şampuan uygulanan, 2. grup olarak saptanmıştır.

BIOXCIN QUANTUM KAŞ VE KİRPİK SERUMU

İçeriğinde bulunan Widelash™ ile yapılan çalışmalarda***, 

  • %87’sinin kirpik uzunluğunda artış
  • %74’ünün kirpik kalınlığında artış
  • %70’inde kirpik dökülmesinde azalma görülmüştür.
  • In-vitro testlerde 14 günde kıl uzamasında başlangıca göre %121oranında artış gözlemlenmiştir. 

*Formülasyonda yer alan katkı maddelerinin saç demetleri üzerindeki enstrümental analiz testi sonucudur.

**Sürekli ve düzenli kullanımda.

***30 kadında yapılan plasebo kontrollü çalışmanın, iki ve dört hafta ölçümlerine ait uzman değerlendirmesi ve sübjektif test sonuçlarıdır.