Güneş'ten Korunurken Cildinizi Nemlendirin! Güneş'ten Korunurken Cildinizi Nemlendirin!
Güneş'ten Korunurken Cildinizi Nemlendirin!

Güneş'ten Korunurken Cildinizi Nemlendirin!

25.04.22

Birçok insan güneş koruyucu krem kullanımını yalnızca sıcak yaz günlerinde ya da denizden çıkıp güneşlenilen anlarda gerekliymiş gibi görüyor olabilir. Aslında düşülen bu yanılgı, bireylerin cilt sağlığı için oldukça tehlikeli olabilir. Çünkü güneşin sebep olduğu zararlı UV ışınları, soğuk kış günlerinde ve en bulutlu havalarda bile cildi yıpratabilir. Yıpranan ve nem dengesini kaybeden ciltler de zamanla yaşlanma ve cilt kusurları belirtileri gösterebilir.

Kısacası, günlük yaşamda da en az yaz tatillerinde dikkat edildiği kadar güneş koruyucu kremlerin kullanılması oldukça teşkil ediyor. Peki güneşten korunmak nasıl cilt bakım rutininin bir parçası haline getirilir? Zararlı UV ışınlarından en etkili şekilde nasıl korunulur? Cevabı sizler için veriyoruz;

Nemlendirici Özellikteki Güneş Kremleri

 Güneş kremleri, özellikle yaz aylarında vazgeçilmez ürünlerden biri. Fakat söz konusu kış ve bahar ayları olduğu zaman da kullanımı oldukça önemli olduğundan bahsetmiştik. Bu noktada diğer mevsimlerde de kullanıma uygun nitelikte ve cilt tiplerine uygun üretilen bazı yüz ve vücut güneş kremleri bulunmaktadır. Bu ürünlerin kullanımı cildi güneş ışınlarından korumakla kalmaz, nemlendirici özellikleri sayesinde cilde oldukça yarar sağlar. Özellikle kuru cilt yapısına sahip kişilerin kullanması gereken kuru ciltler için güneş kremi ürünleri, hem güneş koruması sağlayarak yaşlanma karşıtı etki gösterir hem de cildi nemlendirir.

Bioxcin Sun Care güneş kremi ve renkli güneş kremi ürünleri, uzun süreli nemlendirici etkisi sayesinde her mevsim rahat ve nemli bir cilt hissi sağlar. Kişilerin cildinde UVB ve UVA ışınlarının sebep olabileceği istenmeyen etkilere karşı önemli bir bariyer oluşturur. Üstelik bu ürünler, Kolajen ve Hyaluronik Asit özel yapısı sayesinde cildin kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlar ve derideki yaşlanma etkilerini en aza indirmeye yardımcı olur.

Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Güneş kremlerinin kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar arasında ürünlerin SPF ibaresinin yanı sıra UVA ve UVB korumalarının da bulunması geliyor.

UVB ışınları, ciltte direkt olarak melanin oksitlenmesine sebep olurken; UVA ışınları da doğrudan dermis tabakasına etki ederek ciltteki elastin ve kolajen liflerine zarar verebiliyor.

Tüm bunlarla birlikte kişilerin, güneş kremlerini cilt bakım rutinlerinin en son aşamasında ve güneşle temastan 20-30 dakika kadar önce uygulamaları gerekiyor.