Bioxcin Biotin Şampuan

 • İHTİYAÇLAR: Saç Dökülmesi Karşıtı
 • ÜRÜN TİPİ: Tüm Saç Tipleri
 • ÜRÜN ÇEŞİDİ: Şampuan
(4 yorum) YORUM EKLE

Her Yıkamada Yüksek Konsantrasyon Biotin Yüklemesi

Bioxcin Biotin Şampuanın içeriğindeki vitaminler ve mineraller ile saçları besleyip saçların canlı, güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar. Biotin, yeni saç oluşumu için gerekli sağlıklı ortamı yaratır, saç miktarını arttırır ve saç köklerini besleyerek saç tellerini kalınlaştırır.

 • Dermatolojik olarak test edilmiştir.
 • Parfümden kaynaklı alerjenleri içermez, hipoalerjeniktir.
 • Hassas saçlı derinin kullanımına uygundur.
 • pH’ı, saç ve cilt pH’ı ile uyumludur.
 • SLES ve Paraben içermez.
 • Saç ekimi sonrası kullanıma uygundur.


Canlı Saçlar İçin Biotin Şampuan

Saç bakımı hem kadın hem de erkekler için oldukça önemlidir. Fakat pek çok kişi gerek dökülme gerekse kepeklenme gibi birçok saç sorunları ile karşı karşıya kalır. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için birçok yola başvurmak zorunda kalınabilir. Fakat pek çok şampuan kimyasal içeriğinden dolayı saçı yenilemek yerine daha çok zarara verebilir. Bu noktada nasıl bir şampuan kullanılacağı oldukça önemli bir husustur. Biotin şampuan bu süreçte saçlarınızı destekler.

Bioxcin şampuan, saç için oldukça etkili ürünlerden biridir. Özellikle de cansız saçların yenilenmesi ve bakımı üzerinde büyük bir rol oynar. Doğal içerikleri ile saçları hem besler hem de sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Bunların yanı sıra sadece saçlar üzerinde değil aynı zamanda saç derisi üzerinde karşılaşılabilecek herhangi bir sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olur. Düzenli kullanımda kesin sonuç verebilecek olan Bioxcin saç şampuanı, hem erkek hem de kadınların saç ve saç derisi bakımında kullanabilecekleri serumları da içermektedir. Bu sayede hem saçlar hem de saç derisinde gözle görülür bir etki olacaktır.


Ürün Bilgileri

İçeriği

B Vitamini Kompleksi : 
Vitamin B7 (BIOTIN), Derinin doğal direncini geliştirir ve de erken saç dökülmesini önler. Eksikliği saç dökülmesi ve dermatite neden olabilmektedir. Saç büyüme döngüsünde önemli bir yere sahiptir ve saça elastikiyet sağlar. 

Vitamin B6, sağlıklı saç uzaması için gereklidir. Eksikliğinde saç kaybı görülebilir. Saç derisindeki tahrişi ve kaşıntıyı azaltarak kepek oluşumunu engeller, sağlıklı saç ve saç derisi oluşumuna katkı sağlar.

Vitamin B3, sebum üretimini baskılarken cilt yüzeyinden transepidermal su kaybını önleyerek cildin bariyer fonksiyonunu geliştirir ve bu sayede saçlı derinin dış etmenlere karşı direnci artmış olur, saçlı derideki nemin kaybını engeller.

Vitamin B5, deri irritasyonuna karşı koruyucu etkilere sahiptir, saç şaftına nüfuz ederek korteksin nem içeriğini arttırır aynı zamanda derinin elastikiyetini geliştirir.

Vitamin B1, sağlıklı sinir sistemi ve vücudun kardiyovasküler fonsiyon gelişimini destekler.

PIROCTONE OLAMINE : 
Pirokton Olamin, kepekten sorumlu olan mantar enfeksiyonunu yok eder ve yeni kepek oluşumunu önler.

ALLANTOIN : 
Cildi sakinleştirir. Özellikle kuru ciltlerde, bariyer fonksiyonunu güçlendirir ve nemlendirir. Sağlıklı cildin korunmasına yardımcı olurken, tahriş olmuş ve yıpranmış cildin yenilenmesini sağlar, tahriş azaltıcı etkidedir. Cilt üzerinde ki ölü hücrelerin atılmasını sağlayarak cildin yumuşaklığını artırır.

Kullanım

Islak saça hafifçe masaj yaparak uygulayın, şampuanınızı saçınızda bir iki dakika beklettikten sonra iyice durulayın.

Günlük kullanıma uygundur.

Yoğun saç dökülmesine karsı gösterdiği olumlu sonuçlar nedeniyle sürekli kullanımı tavsiye edilir.

Klinik Çalışmalar

Saç ve deri sağlığının korunmasına katkıda bulunduğu1,

Saç dökülmesinin önlenmesine yardımcı olduğu2 kanıtlanmıştır.

Bioxcin Biotin Şampuan dermatolojik olarak test edilmiştir.

 1. Waisman, H. A., McCall, K. B., & Elvehjem, C. A. (1945). Acute and Chronic Biotin Deficiencies in the Monkey (Macaca Mulatta) Three Figures. The Journal of Nutrition, 29(1), 1-11.
 2. Trüeb, R. M. (2016). Serum biotin levels in women complaining of hair loss. International journal of trichology, 8(2), 73.
KULLANANLAR NE DÜŞÜNÜYOR
GENEL ÜRÜN PUANI
4 yorum
4.8
Detaylı Puanlama
Koku
5.0
Doku
5.0
Hassasiyet
4.8
Etkinlik
5.0
PUANLAMA DAĞILIMI
4 yorum
nehir a.

oğluma aldım işe yarıyor

Tevfik s.

KESINLIKLE İŞE YARAYAN BİR ŞAMPUAN AMA KŞKE DAHA BYK ŞİŞEYE KYSANIZ

fatMa e.

diyetisyenin dediğine göre diyetten dolayı vucudumdaki biotin azalmış o yüzden biotin hapı ve bu sampuanı onerdi. gözle görülür bir artış var saclarimda. bravo bioxcin

Mesut m.

Saç dökülmesi için alabileceğiniz en iyi şampuan budur. Üzerine yok. Biotin ile kullanın inanın %100 saç dökülmeniz yavaşlayacak. İnanılmaz bir ürün.

AQUA THERMAL SERİSİ Diğer Ürünler
Blog