Bioxcin Biotin Şampuan

 • İHTİYAÇLAR: Saç Dökülmesi Karşıtı
 • ÜRÜN TİPİ: Tüm Saç Tipleri
 • ÜRÜN ÇEŞİDİ: Şampuan
(4 yorum) YORUM EKLE

Her Yıkamada Yüksek Konsantrasyon Biotin Yüklemesi

Bioxcin Biotin Şampuanın içeriğindeki vitaminler ve mineraller ile saçları besleyip saçların canlı, güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar. Biotin, yeni saç oluşumu için gerekli sağlıklı ortamı yaratır, saç miktarını arttırır ve saç köklerini besleyerek saç tellerini kalınlaştırır.

 • Dermatolojik olarak test edilmiştir.
 • Parfümden kaynaklı alerjenleri içermez, hipoalerjeniktir.
 • Hassas saçlı derinin kullanımına uygundur.
 • pH’ı, saç ve cilt pH’ı ile uyumludur.
 • SLES ve Paraben içermez.
 • Saç ekimi sonrası kullanıma uygundur.

Kozmetik ya da balneoterapötik ajan olarak termal ve mineralli doğal sularla yapılan çalışmaların genel olarak cilt fonksiyonlarını destekleyici ve özel olarak da anti-inflamatuar, anti-oksidan, anti-irritan, nemlendirici ve anti-aging özellikler gösterdikleri ortaya konmuştur. Bu kanıtlar termomineral su kaynaklarının kozmetik ürünlerde ya da kozmetik ürün olarak kullanılabileceğini desteklemektedir. [I,II,III,IV].

I. Karagülle MZ. Karagülle M. Kaplıca Tedavisi ve Şifalı Sular. Karagülle MZ, Karagülle M, Doğan MD (Ed.), Türkiye Termal Spa Sağlık Rehberi. Nobel Tıp Kitabevleri, İstanbul 2011:23-27.
II. Ghersetich I, Brazzini B, Hercogova J, Lotti TM. Mineral waters: instead of cosmetics or better than cosmetics? Clin Dermatol. 2001;19:478-82.
III. Polefka TG, Bianchini RJ, Shapiro S. Interaction of mineral salts with the skin: a literature survey. Int J Cosmet Sci. 2012;34:416-23.
IV. Cadi R, BeaniJC, Belanger S, et al. Protective effect of a selenium-rich thermal water on UVB induced skin carcinogenesis. Nouv Dermatol. 1991;10:266–272.

BURSA OSMANGAZİ TERMAL SU ÖZELLİKLERİ

 • Bakteri içermemektedir. Saftır.
 • Deri doğal nemlendirici faktörlerle (NMF) suyu tutma kabiliyetindedir. Sodyum, Potasyum, Kalsiyum ve Magnezyum açısından zengindir. Bu mineraller derinin doğal nemlendirici faktörlerindendir (NMF) ve higroskopik özelliğinden dolayı deriyi nemlendirir [V,VI].
 • Bikarbonat (549 mg/L) ve silisyumdan (128 mg/L) zengindir.
 • Oligo elementler açısından zengindir (Bakır ve Çinko içerir)
 • Hassas ciltlerde dahi güvenli kullanım sunar.
 • Orta dereceli mineral içerikli sular grubundadır.
 • Cildi yatıştırır, rahatlatır.
 • Cildin sağlıklı görünmesine yardımcı olur, koruma altına alır.
 • Hipertermal özellikte bir sudur
 • 25 adet cilt için faydalı mineral ve element içermektedir.
V. Yoshizawa Y, Kitamura K, Kawana S, Maibach HI. Water, salts and skin barrier of normal skin. Skin Res Technol. 2003;9:31-3.
VI. Ferreira MO, Costa PC, Bahia MF. Effect of São Pedro do Sul thermal water on skin irritation. Int J CosmetSci. 2010;32:205-10

Canlı Saçlar İçin Biotin Şampuan

Saç bakımı hem kadın hem de erkekler için oldukça önemlidir. Fakat pek çok kişi gerek dökülme gerekse kepeklenme gibi birçok saç sorunları ile karşı karşıya kalır. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için birçok yola başvurmak zorunda kalınabilir. Fakat pek çok şampuan kimyasal içeriğinden dolayı saçı yenilemek yerine daha çok zarara verebilir. Bu noktada nasıl bir şampuan kullanılacağı oldukça önemli bir husustur. Biotin şampuan bu süreçte saçlarınızı destekler.

Bioxcin şampuan, saç için oldukça etkili ürünlerden biridir. Özellikle de cansız saçların yenilenmesi ve bakımı üzerinde büyük bir rol oynar. Doğal içerikleri ile saçları hem besler hem de sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Bunların yanı sıra sadece saçlar üzerinde değil aynı zamanda saç derisi üzerinde karşılaşılabilecek herhangi bir sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olur. Düzenli kullanımda kesin sonuç verebilecek olan Bioxcin saç şampuanı, hem erkek hem de kadınların saç ve saç derisi bakımında kullanabilecekleri serumları da içermektedir. Bu sayede hem saçlar hem de saç derisinde gözle görülür bir etki olacaktır.

Ürün Bilgileri

İçeriği

B Vitamini Kompleksi : 
Vitamin B7 (BIOTIN), Derinin doğal direncini geliştirir ve de erken saç dökülmesini önler. Eksikliği saç dökülmesi ve dermatite neden olabilmektedir. Saç büyüme döngüsünde önemli bir yere sahiptir ve saça elastikiyet sağlar. 

Vitamin B6, sağlıklı saç uzaması için gereklidir. Eksikliğinde saç kaybı görülebilir. Saç derisindeki tahrişi ve kaşıntıyı azaltarak kepek oluşumunu engeller, sağlıklı saç ve saç derisi oluşumuna katkı sağlar.

Vitamin B3, sebum üretimini baskılarken cilt yüzeyinden transepidermal su kaybını önleyerek cildin bariyer fonksiyonunu geliştirir ve bu sayede saçlı derinin dış etmenlere karşı direnci artmış olur, saçlı derideki nemin kaybını engeller.

Vitamin B5, deri irritasyonuna karşı koruyucu etkilere sahiptir, saç şaftına nüfuz ederek korteksin nem içeriğini arttırır aynı zamanda derinin elastikiyetini geliştirir.

Vitamin B1, sağlıklı sinir sistemi ve vücudun kardiyovasküler fonsiyon gelişimini destekler.

PIROCTONE OLAMINE : 
Pirokton Olamin, kepekten sorumlu olan mantar enfeksiyonunu yok eder ve yeni kepek oluşumunu önler.

ALLANTOIN : 
Cildi sakinleştirir. Özellikle kuru ciltlerde, bariyer fonksiyonunu güçlendirir ve nemlendirir. Sağlıklı cildin korunmasına yardımcı olurken, tahriş olmuş ve yıpranmış cildin yenilenmesini sağlar, tahriş azaltıcı etkidedir. Cilt üzerinde ki ölü hücrelerin atılmasını sağlayarak cildin yumuşaklığını artırır.

Kullanım

Islak saça hafifçe masaj yaparak uygulayın, şampuanınızı saçınızda bir iki dakika beklettikten sonra iyice durulayın.

Günlük kullanıma uygundur.

Yoğun saç dökülmesine karsı gösterdiği olumlu sonuçlar nedeniyle sürekli kullanımı tavsiye edilir.

Klinik Çalışmalar

Saç ve deri sağlığının korunmasına katkıda bulunduğu1,

Saç dökülmesinin önlenmesine yardımcı olduğu2 kanıtlanmıştır.

Bioxcin Biotin Şampuan dermatolojik olarak test edilmiştir.

 1. Waisman, H. A., McCall, K. B., & Elvehjem, C. A. (1945). Acute and Chronic Biotin Deficiencies in the Monkey (Macaca Mulatta) Three Figures. The Journal of Nutrition, 29(1), 1-11.
 2. Trüeb, R. M. (2016). Serum biotin levels in women complaining of hair loss. International journal of trichology, 8(2), 73.
KULLANANLAR NE DÜŞÜNÜYOR
GENEL ÜRÜN PUANI
4 yorum
4.5
Detaylı Puanlama
Koku
4.8
Doku
5.0
Hassasiyet
4.8
Etkinlik
5.0
PUANLAMA DAĞILIMI
4 yorum
Sude a.

Kokusu yok gibi bir şey ama kesinlikle kötü değil. Fiyat performans açısından çok iyi bence.

nehir a.

oğluma aldım işe yarıyor

Tevfik s.

KESINLIKLE İŞE YARAYAN BİR ŞAMPUAN AMA KŞKE DAHA BYK ŞİŞEYE KYSANIZ

fatMa e.

diyetisyenin dediğine göre diyetten dolayı vucudumdaki biotin azalmış o yüzden biotin hapı ve bu sampuanı onerdi. gözle görülür bir artış var saclarimda. bravo bioxcin

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler
Blog