Bioxcin Kaş ve Kirpik Serumu

  • İHTİYAÇLAR: Gürleşme, Kalınlaşma, Güçlenme
  • ÜRÜN TİPİ: Tüm Ciltler
  • ÜRÜN ÇEŞİDİ: Serum
(0 yorum) YORUM EKLE

Bioxcin Kaş ve Kirpik Serumu güzellik rutininizin önemli bir parçası olacak. Dökülen ve gürleşme, kalınlaşma, uzama ihtiyacı olan kaş ve kirpiklerin ihtiyacına yönelik olarak, Biota Laboratuvarları Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilmiştir.

Hedera Helix (Sarmasık) Yaprağı Ekstresi, BioComplex B11, Hyalüronik Asit, Biotinoil Tripeptit-1, Hidrolize Kolajen, Hint Yağı, Gliserin, B5 Vitamini ve PRODEW® 500 (Amino Asit Kompleks) ile kas ve kirpikleri besler, gürleştirir, sağlıklı kaş ve kirpik oluşumunu destekler.

Ürün Bilgileri

İçeriği

HEDERA HELIX (SARMAŞIK) YAPRAĞI EKSTRESİ: Orman sarmaşığı içinde bulunan flavonoitlerin (kaempferol, quercetin) ve steroid bileşenlerinin (beta-sitosterol) kaş-kirpik dökülmesini önlemeye yardımcı olur. Orman sarmaşığı içinde bulunan fitosterollerden betasitosterol, kaş ve kirpik uzamasını destekler.

BioComplex B11: İçeriğindeki flavonoitler, aminoasitler, mineraller ve vitaminler ile kılın temel yapısını destekler, kaş ve kirpiğin gelişimi için sağlıklı bir ortam oluşturur.

PRODEW® 500 (Amino Asit Kompleks): Saç bakımında yeni bir teknoloji gerçekleştirmek üzere geliştirilmiş bir amino asit karışımıdır. Kaş ve kirpik için gerekli olan güç, nem, parlaklığı sağlayarak daha sağlıklı kaş-kirpik oluşumunu destekler.

Biotinoil Tripeptit-1 (PROCAPIL ® + WIDELASH ® aktifleri): Mevcut dermal kök kılıfını kalınlaştırarak kılın köke daha iyi bağlanmasını sağlar. Dökülen kaş ve kirpiklerin sağlıklı olarak tekrar çıkmasına ve uzamasına yardımcı olur.

Hint Yağı: Birçok yağda olduğu gibi temel fonksiyonu nemlendirmedir. Antioksidan etkileri de mevcuttur. Bununla birlikte yaşlanma karşıtı özellikler gösterir. Temel olarak içeriğinin %90’ını diğer yağlardan farklı olarak risinoleik asit (ismi de buradan gelmektedir) oluşturmaktadır. Oksidatif strese dayanıklılığı ve antioksidan etkisi buna bağlıdır (tekli doymamış bir yağ asididir).

Hyalüronik Asit (HYA): Hyalüronik asit temel olarak cilt ve kıl kökünde suyu tutarak nemi cilt ve kıl yüzeyine çeker. Sağlıklı kaş ve kirpik oluşumunu destekler, elektriklenmeyi azaltır.

Gliserin ve Pantenol: Kaş ve kirpik üzerinde bir film tabakası oluşturarak, dış etkenlere karşı korur. Nem dengesini sağlar.

Kullanım

Temizlenmiş kuru kirpik diplerine ya da kaşlarda istenilen bölgeye, kaş kirpik serumunun arkasında bulunan aplikatöre basarak ürün gelmesi sağlanarak uygulanır. Etkili bir sonuç için sabah ve gece uyumadan önce olmak üzere günde iki kez uygulanması önerilmektedir.

Klinik Çalışmalar

30 kadın katılımcı üzerinde 30 gün süreli, gözlerden birine WidelashTM içeren maskara ve diğerine plasebo (etkin madde içermeyen) uygulamasının yapıldığı çift-kör klinik çalışma yapılmıştır. Sonuçlar 15 ve 30. günlerde uzmanlar tarafından görsel olarak değerlendirilmiştir. Ayrıca 30 gün sonunda katılımcıların memnuniyet anketine verdikleri yanıtlar dikkate alınmıştır. Bu test sonuçlarına göre;

Katılımcıların;
%87 Daha Kalın
%74 Daha Güçlü
%70'i kirpik dökülmesinde azalma olduğu gözlemlenmiştir.*

*WIDELASHTM, Sederma Member of Croda International Plc, 2011) tarafından 30 kadın katılımcı ile yapılan in-vitro test sonucu

Ürün hakkında yorum bulunmamaktadır. 👍🏻 İlk yorum yapan siz olun 😉

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler