Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Gerçekleşir? Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Gerçekleşir?
Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Gerçekleşir?

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Gerçekleşir?

24.02.22

Günümüzde saç dökülmesine çözüm bulamayan birçok kişi saç ekimi işlemini tercih etmektedir. Saç dökülmesine neden olan birçok farklı neden olabilir ancak saç ekimi, genel anlamda saç dökülmesini önleyen kalıcı bir çözüm olarak adlandırılabilir. Genellikle erkekler saç ekimi yaptırsa da saç ekimi yaptıran kadınların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu durumun temel nedeni, erkeklerin saçlarının kadınlara oranla daha fazla dökülmesidir. Kadınlarda saç ekimi işleminden önce dikkat edilmesinde fayda olan bir konu, saçların hangi sebeplerden dolayı döküldüğünün doğru şekilde tespit edilmesidir. Kadınlarda saç ekimi işleminin nasıl gerçekleştiği, özellikle saç ekimine sıcak bakan kadınların merak ettiği bir konudur.

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda saç ekimi işleminin doktorlar tarafından uygun görülmesi gereklidir; uygun görülmediği durumlarda kişilerin saçları dökülmüş olsa bile saç ekimi işlemi yapılmayabilir. Dahası, kadınlarda saç ekimi işleminin verimli geçmesine katkı sağlamak adına dengeli beslenmeye özen göstermek gerekir.

FUE Tekniği

Kadınlarda saç ekimi işlemi için yaygın olarak tercih edilen yöntemlerden bir tanesi FUE tekniğidir. Bu teknikte ekilecek saç kökleri ense bölgesinden alınır ve işlem yapılması gereken alana ekilir. FUE tekniğinin yaygın olarak tercih edilmesinin en önemli nedeni, ekilen saçların daha doğal ve hoş görünmesine yardımcı olmasıdır.

Kadınlarda Tıraşsız Saç Ekimi

Estetik olarak daha hoş bir görüntü elde etmeye yardımcı olmak adına, tıraşsız saç ekimi yaygın olarak tercih edilmektedir. Tıraşsız saç ekiminde, diğer saç ekimi tekniklerinden farklı olarak, ekim yapılacak bölge tıraş edilmez. Daha güzel bir görüntü elde etmeye katkı sağlaması adına kadınlarda sıkça tercih edilen tıraşsız saç ekimi yapılırken, diğer saç köklerinin zarar görmemesine dikkat edilmesi sağlıklı olur.

Saç Ekimi Sonrası Bakım Önerileri

Kadınlarda saç ekimi sonrasındaki süreci doğru şekilde geçirmek ve dikkat edilmesi gereken noktalara özen göstermek, saç ekimi işleminden verim alınması açısından önem taşır. Bu noktada, sağlıklı ve düzenli beslenmek saç ekimi sürecinin daha güzel geçmesine ve ekilen saç köklerinin sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olabilir. Saç ekimi sonrasında saçlara uygulanan bakımın yeterli ve kaliteli olması da saç ekimi işleminden verim alınmasına katkı sağlayabilir. Bioxcin Forte Şampuan, saç dökülmesini önlemeyi destekler ve tüm saç tipleri için uygundur. Biocomplex B11 bitkisel ekstresi ile saç dökülmesini engellemeye yardımcı olan Bioxcin Forte Şampuan, saç ekimi sonrası kullanım için uygundur.