saç ekimi sonrası saç ekimi sonrası
Saç Ekimi Yaptırmak Acılı mıdır?

Saç Ekimi Yaptırmak Acılı mıdır?

30.11.21

Saç ekimi yaptırmayı düşünen birçok kişinin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de saç ekimi esnasında ve saç ekimi sonrasındaki süreçte acı ve ağrı hissedilip hissedilmediğidir. Saç ekimi operasyonu esnasında herhangi bir ağrı hissetmezsiniz çünkü operasyon lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Böylece işlem yapılacak olan bölge hissizleşir. Operasyon sonrasında anestezinin etkisini kaybetmesiyle donör ve ekim yapılan bölgede ağrılar meydana gelmeye başlar. İşlem sonrasında ağrı kesici ilaçlar ile bu ağrılar hafifletilir. Özellikle işlem sonrası ilk üç gün ağrı hissetmiyor olsanız da doktorunuzun yazdığı ağrı kesici ilacı kullanmalısınız. Bu ağrı kesiciler operasyon sonrası ilk haftayı rahat geçirmenizi sağlayacaktır.

 

Günümüzde gelişen teknoloji, uygulama yöntemleri ve anestezik ilaçlar saç ekimi yaptıran kişiler için süreci oldukça kolaylaştırmıştır. Bu sayede rahat ve ağrısız bir tedavi dönemi geçirebilirsiniz. Ayrıca operasyon öncesinde sizi nasıl bir sürecin beklediği konusunda iyi bilgilendirilirseniz mental açıdan da bu işleme hazırlanmış olursunuz. Bu da ağrılı dönemleri daha hafif ve rahat atlatmanıza yardımcı olur.

 

Saç ekimi işlemini en ağrısız ve sorunsuz şekilde yaptırmak istiyorsanız yaptıracağınız yere de çok dikkat etmelisiniz. İşleminizi tıp doktorunun yapıyor olması gerekir. Ayrıca işlemin yapıldığı ortamda anestezik işlemler, ağrı kontrolü gibi durumlar için ameliyathane koşulları sağlanmalıdır. Hijyenik bir yer olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu gibi koşulları gözettiğinizde, saç ekimi işlemini ve sonrasını son derece rahat geçirebilirsiniz.

 

Operasyondan sonra kısa süre içinde normal hayatınıza dönebilirsiniz. Yaptırdığınız saç ekimi işleminin yöntemine de bağlı olmakla beraber, genellikle ikinci veya üçüncü günde ilk yıkama yapılır ve normal hayatınıza dönersiniz. Saç ekimi yapılan bölgede kızarıklık ve kabuklanmalar görülebilir. Estetik kaygılar dışında işlem sonrasında herhangi bir sıkıntı olmadığı durumda normal hayatınıza dönmemeniz için sebep yoktur.