Saç Ekiminden 7 Ay Sonra Dökülme Neden Olur? Türkiye’de Saç Ekimi İşleminin Aşamaları
Saç Ekiminden 7 Ay Sonra Dökülme Neden Olur?

Saç Ekiminden 7 Ay Sonra Dökülme Neden Olur?

18.08.22

Saç ekimi, saç dökülmesi sonucu oluşan saç kaybı için etkili bir tedavi yöntemidir. Saç ekimi için belirli kriterleri sağlayan herkes bu tedaviyi yaptırabilir. Saç ekimi operasyonu sonrası iyileşme sürecinde her hastanın ortak olarak yaşadığı durumlar vardır. Bunlardan bazıları, saç ekimi sonrası kabuklanma, kaşıntı, dökülme gibi durumlardır.

Saç ekimi sonrası oluşan dökülmeler hastalarda genellikle endişeye yol açsa da sürece hâkim olan hastalar için dökülme süreçleri daha rahat geçer.

 

Saç Ekimi Sonrası Saç Dökülmesi Hangi Zamanlarda Görülür?

Saç ekimi sonrası iyileşme döneminde bazı süreçlerde geçici saç dökülmeleri görülebilir. Bunlardan bir tanesi şok dökülme olarak adlandırılan ve işlemden yaklaşık 1 ay sonra başlayan geçici bir dökülmedir. Saç ekimi sonrası 1-3 ay aralığında şok dökülme normaldir.

Şok dökülme çoğu hasta için endişe verici olarak görünse de iyileşme sürecinin doğal bir parçasıdır. Şok dökülme genellikle operasyondan 1 ay sonra başlar ve 2 haftalık süreçte tamamlanır.  Bu süreçler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Saç ekimi operasyonundan 3 ay sonra dökülme süreçleri tamamlanır ve sağlıklı saçlar çıkmaya başlar.

 

Saç Ekiminden 7 Ay Sonra Dökülme Görülür mü?

Saç ekimi sonrası normal şartlarda iyileşme sürecinin doğal bir parçası olarak şok dökülme tamamlandıktan sonra, 7 ay sonra dökülme gibi bir durum görülmez. Bazı kişilerde nadir de olsa 4,5 ve 6. aylarda da az miktarda dökülme devam edebilir. Şok dökülme sürecinin tamamlanmasının ardından, yeni saçlar çıkmaya başlar. Yeni çıkan saçların sağlığını korumak adına, kullanılan saç bakım ürünlerinin içeriğine dikkat etmek gerekir. Kimyasal içerikler kullanmak saç köklerine yol açarak yeniden dökülmeye yol açabilir. Bu nedenle mümkün olduğunca bitkisel içerikler kullanmak, saç köklerinin beslenerek güçlenmesi için faydalı olabilir.

Bioxcin Forte Şampuan, özel geliştirilmiş bitkisel formülü ile saç köklerinin güçlenmesini destekler ve saç ekimi sonrası kullanıma uygundur.