Cilt bakımı nedir Cilt bakımı nedir
sivilce oluşumunu engelleyen ürünler

Sivilce Oluşumu Engelleyen Seri

29.04.21

Cilt sağlığı hem kadın hem erkeklerde önem verilmesi gereken bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle akne ve sivilce oluşumu başta gelen cilt sorunları arasında yer alır. Günlük hayatta fiziksel ve psikolojik olarak olumsuz etkilere yol açan sivilce problemi, ergenlik döneminden itibaren her yaşta görülebilmektedir. Yoğun olarak yüz bölgesinde meydana gelen sivilce sorunu insanları doğrudan etkilemekte ve sivilceleri gidermek için çeşitli yöntemler denenmektedir. Bu noktada uygulanan yanlış bilgiler, cilt sorunlarının artmasında tetikleyici olmaktadır.

Sivilce Nasıl Oluşur?

Sivilce oluşumu, hormon değişimleri ve sebum dengesinin bozulması ile foliküllerin tıkanması sonucu meydana gelir. Sebumla beslenen mikroorganizmaların tıkanan kanalda çoğalmasıyla cilt üzerinde gözle görülebilen şişlikler sivilceyi oluşturur.

Sivilce neden olur; bu konuda bilgi sahibi olmak sivilce oluşumunu engellemek adına yapılabilecek uygulamaları daha iyi anlamanızı sağlayacaktır. Cilt sağlığı bakımından uygulanacak yanlış yöntemler sivilce bölgesinin yayılmasına neden olabilir. Bunun yanı sıra hormonal dengenin değişmesi, sebum artışı, genetik ve çevresel faktörler sivilce oluşumunu tetiklemektedir. Düzenli olarak cilt bakımı yapmak ve sivilceye karşı doğru yöntemler uygulamak cilt sorunlarının önüne geçecektir.

Sivilceye Ne İyi Gelir?

Foliküllerde meydana gelen tıkanıklığı engellemek ve sebumu dengelemek adına sivilce karşıtı sebumu yüz yıkama jeli, nemlendirici krem ve lokal olarak uygulanan serum ve spot jeller kullanılabilir. Yağlı ve akneli ciltler için iyileştirici etki sağlayan Acnium sebum dengeleyici seri, içeriğindeki patentli bitkisel ekstre ile akne problemlerine karşı savaşır, Termal su ile cildi yatıştırır.