Doğal Saç Ekiminin Farkı Doğal Saç Ekiminin Farkı
Doğal Saç Ekiminin Farkı

Doğal Saç Ekiminin Farkı

09.06.22

Saç ekimi, yoğun saç dökülmesi sonucu oluşan seyrekleşme için kalıcı ve etkili bir çözüm yöntemidir. Farklı tekniklerle gerçekleştirilebilen saç ekimi tedavisinde temel amaç, sağlıklı saç köklerinin donör bölgeden toplanması ve saçsız bölgeye ekilmesidir. Saç ekimi teknikleri arasında yer alan doğal saç ekimi belli noktalarda diğer yöntemlerden ayrılır.

 

Doğal Saç Ekimi Nedir?

 

Doğal saç ekimi, organik saç ekimi olarak da bilinir. Bu teknikte hastaların kendilerine ait olan yağ dokusunda kök hücreler cerrahi yöntemlerle alınarak saçsız bölgeye enjekte edilir. Modern tıpta son dönemde oldukça yaygın olarak kullanılan kök hücreler, enjekte edildiği yerlere canlanma ve tazelenme sağlar.

Doğal saç ekiminde, saç köklerinin ekileceği alana önceden enjekte edilen yağ ve kök hücreler, ekilecek olan saç kökleri için uygun ortamı sağlayarak işlemin verimini arttırmayı amaçlar. Hastanın kendi dokuları kullanıldığından güvenilir ve saç ekimi sonrası başarı oranı yüksek bir işlemdir. Kimyasal herhangi bir madde kullanılmadan hastanın doğal dokuları kullanıldığından, ekilen saçlarda daha canlı bir görünüm ve uzun ömürlü bir sonuç elde etmek mümkündür.

Günümüzde her geçen gün gelişen saç ekimi teknolojisinde, doğal saç ekimi hastalar tarafından tercih edilen bir tekniktir. Saç köklerinin ekileceği bölgelere önceden besleyici yağ dokusunun enjekte edilmesi, ekilen saçların sağlıklı bir şekilde beslenmesi ve güçlenmesi için önemlidir. Bu yöntem saç ekiminde daha kalıcı sonuçlar elde edilmesini sağlar.

 

Doğal Saç Ekiminin Farkı Nedir?

 

Doğal saç ekiminde, saçsız bölgeye toplanan saç kökleri ekilmeden önce hastanın kendi yağ dokusundan hazırlanan kök hücreler enjekte edilir. Bu da bölgenin saç ekimine hazır hale gelmesine yardımcı olur ve ekilen saç kökleri için besleyici bir ortam sağlar. Klasik yöntemlerde, doğal saç ekiminden farklı olarak, bölgenin saç ekimine hazırlanması için kimyasal enjeksiyonlar yapılabilir. Güvenilirlik ve başarı bakımından doğal saç ekimi diğer yöntemlere göre daha etkilidir.