Ülkelere Göre Saç Ekimi İşlemleri Ülkelere Göre Saç Ekimi İşlemleri
Ülkelere Göre Saç Ekimi İşlemleri

Ülkelere Göre Saç Ekimi İşlemleri

09.06.22

Genetik veya çevresel etkiler sebebiyle meydana gelebilen saç dökülmesi problemi, bazı kişilerde şiddetli seyrederek kalıcı saç kayıplarına yol açabilir. Saç ekimi tedavisi, kalıcı olarak saç kaybı yaşamış kişiler için etkili bir çözüm yöntemidir. Son dönemde oldukça popüler olan saç ekimi tedavisine talep arttıkça ülkeler arasında rekabet de artmıştır.  Dünyada saç ekimi için en çok tercih edilen ülkeler arasında Hindistan, Dominik Cumhuriyeti ve Türkiye yer alır.

 

Saç Ekimi Türkiye

 

Sağlık turizminde son derece popüler olan saç ekimi için Türkiye, hastalar tarafından en sık tercih edilen ülke haline gelmiştir. Fiyat performans bakımından Türkiye saç ekimi konusunda yüksek başarıya sahiptir. Son teknoloji teknikler ve alanında uzman hekimleri ile Türkiye, ekonomik olmasının yanı sıra işlemde yüksek başarıya sahiptir.

 

Saç ekiminde Türkiye’nin en çok tercih edilen şehirlerinden biri olan İstanbul da özellikle sağlık turizminde turistik açıdan hastalar için estetik operasyonların başkenti olarak görülüyor. Türkiye’de saç ekim merkezlerinde bu işlem için gelecek olan turistlere uygun paketler bulunuyor. Böylece saç ekimi tedavisine gelen turistler hem uygun fiyata kaliteli hizmet alıyor hem de turistik geziler yapabiliyorlar. Bu da Türkiye’yi saç ekiminde en çok tercih edilen ülkeler arasında öne çıkarıyor.

 

Türkiye’deki hekimlerin saç ekimindeki başarısı, son teknoloji tekniklerin kullanılması ve özellikle turistler için cazip fiyatları olması Türkiye’yi saç ekimi konusunda öne çıkarıyor. Bu nedenle saç ekimi tedavisi denince akla ilk olarak Türkiye gelir.

 

Saç Ekiminde Hangi Teknik Yaygın Olarak Kullanılır?

 

Saç ekiminde çeşitli teknikler kullanılır. Türkiye’de saç ekiminde en yaygın kullanılan teknik FUE tekniğidir. FUE tekniğinde, özel bir cihazla donör bölgeden greft adı verilen saç kökleri toplanır, belirli açı ve sayılarda saçsız bölgeye ekilir. Başarılı olması bakımından güvenilir ve sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. FUE tekniğinde, hekimin tedaviyi doğru planlaması, hangi bölgeye kaç adet saç kökünün hangi açılarla yerleştirileceği konusunda titiz davranması gerekir.