Saç Bakımı Saç Bakımı

Saç Bakımı Yağları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

15.03.18

Kadınların en çok şikayet ettiği saç problemlerinden biri de kuru ve yıpranmış saçlardır. Neyse ki doğada bu probleme karşı kullanabileceğimiz birçok bitkisel yağ var.

Saç dökülmesinden , saç kırıklarının giderilmesinde kullanabileceğimiz bazı bitkisel yağ çeşitleri;

Zeytinyağı

Zeytinyağı, yapısında vücut, yüz, saç ve tırnaklar için son derece iyileştirici olan  tekli doymamış yağlardan bolca içerir. Aynı zamanda parlaklığı arttıran ve saçın kolaylıkla kırılmaya olan eğilimini azaltan E vitamini bakımından da çok zengindir.

Badem Yağı

Saç bakımında kullanılan en önemli yağdır. Saçları besleyerek, gerekli olan E vitaminini karşılar. İçerisinde bulunan bol miktarda mineral sayesinde saçları güçlendirir. Badem yağı, kirpiklere de uygulandığında besleyerek uzamasını ve daha güçlü gözükmesini sağlar.

Menekşe Yağı

Kuru saçları nemlendirerek parlak ve canlı bir görünüm kazandırır. Eski yöntemlerden biri olan menekşe yağı, saç dökülmelerini engeller.

Fındık Yağı

Saç kepeklerinin oluşumunu engelleyen  fındık yağı, saçlara parlaklık ve canlı bir görünüm verir. B1, B2, B6 ve E vitamini bakımından yüksek olan bu bitkisel yağ, saçları besleyici özelliği vardır. Sadece saçlarda değil, cilt bakımında da kullanılan fındık yağı, cilde de nem ve parlaklık verir.