Saç Ekimi Saç Ekimi

Saç Ekimi Kaç Yaşında Yapılmalıdır?

Saç ekimi, saç dökülmesi yaşayan ve en son çare olarak herkesin yaptırılabildiği bir işlemdir. Özellikle genç yaşlarda saçları dökülen kişiler, bu durumdan son derece rahatsız olurlar ve gür ve sağlıklı saçlara sahip olmayı isterler.

Devamı

Saç Ekiminden Önce Yapmanız Gerekenler

Saç ekimi işlemi son dönemde oldukça popülaritesi artmış ve gelişen tıp teknolojisi ile de sıkça tercih edilen bir tedavi haline gelmiştir.

Devamı

Saç Ekiminden Sonraki Süreçte Hangi Şampuanı Kullanmalıyım?

Saç ekimi, son dönemlerde oldukça popüler bir tedavidir. Bu işlemle ilgili en çok merak edilenlerden birisi de operasyon sonrası yıkama işlemi, şampuan ve bakım ürünlerinin seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardır.

Devamı

Saç Ekimi Yaptırmak Acılı mıdır?

Saç ekimi yaptırmayı düşünen birçok kişinin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de saç ekimi esnasında ve sonraki süreçte acı ve ağrı hissedilip hissedilmediğidir. Saç ekimi operasyonu esnasında herhangi bir ağrı hissetmezsiniz çünkü operasyon lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir.

Devamı

Saç Ekimi Sonrası Kaşıntıyla Nasıl Başa Çıkılır?

Saç ekimi işleminden sonra karşılaşılabilecek en yaygın problem kaşıntıdır. İlk iki hafta yoğun bir kaşıntıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu son derece normaldir.

Devamı

Seyrek Saça Saç Ekimi Yapmak Riskli Midir?

Saç ekimi işlemi, birçok insanın aklında soru işareti oluşturmaktadır. Genellikle erkeklere uygulanmakla beraber, saçı dökülen kadınların da tercih ettiği tıbbi bir işlemdir. Fiziki gelişimini tamamlamış herkese saç ekimi yapılabilir.

Devamı

Saç Ekimi Sonrası Kaşıntı Normal mi?

Saç ekimi, saç derisinde dökülmeye karşı dirençli saç köklerinin alınarak seyrek saç bulunan bölgedeki kanallara ekilme işlemidir. Bu işlem sonucunda kaşıntı problemi yaşamanız oldukça normaldir.

Devamı