saç ekimi sonrası saç ekimi sonrası
A’dan Z’ye Saç Ekim Süreci

A’dan Z’ye Saç Ekim Süreci

13.10.21

Giderek daha da modern hale gelen ve hem kadınlar hem de erkekler için son derece önemli olan saç ekimi ciddi bir operasyondur. Seyrek saç bölgelerini doldurmak ve kelliğe son vermek amacıyla yapılan saç ekimleri uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Kesinlikle deneyim ve profesyonellik gerektiren bir iştir. Saç ekimi öncesinde ve sonrasında hastalarla iletişim hiçbir şekilde koparılmaz. Gereken tüm bilgiler en detaylı şekilde hastalara iletilir ve iyileşme süreci boyunca da gereken durumlar hassas bir şekilde ele alınır. Saç ekimi öncesinde nasıl bir hazırlık yapılması gerektiğine ve hangi bölgeye hangi teknikle ekim yapılacağına dair bilgilendirmeler yapılır. Hangi tekniğin kullanılacağı da bölgeye göre karar verilir. Gereken kan tahlilleri, diğer testler ve tetkikler de yapıldıktan sonra bir sorun olmadığı takdirde saç ekim süreci başlar. Saç ekimi esnasında hastalara lokal anestezi uygulanır. Hiçbir iğneyi ya da diğer cihazların acısını ve ağrısını hissetmezler.

Saç Ekim Süresi Ne Kadardır?

Saç ekimi, kullanılan tekniğe, uzmana, deneyime, profesyonelliğe ve yaş grubu ile cinsiyete bağlı olarak değişken sürelere sahip olabilir. Aynı zamanda tekniğin yanı sıra ekim yapılacak olan bölgenin büyüklüğü ve kellik durumuna bağlı olarak da saç ekim süresinde artış ya da azalmalar meydana gelebilir. Ancak genel olarak oldukça pratik bir şekilde saç ekim süreci tamamlanır. Ekim sonrasında ise alınması gereken ek gıda takviyeleri, beslenme ve sıvı alımı gibi durumlar hakkında da hastalara gereken tüm bilgiler detaylı olarak iletilir. Böylece iyileşme süreci de çok daha hızlı bir şekilde ele alınır. Saç ekim sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlara en özenli şekilde dikkat edildiği takdirde iyileşme süreci sorunsuz bir şekilde tamamlanır.

Saç Ekim Sürecinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç ekimi sonrasında ağır fiziksel hareketlerden, stres ve sinirden uzak durulması gerekir. Direkt olarak güneş ışığına da maruz kalınmamalıdır. Saç ekimi yapılan bölgelerin su ile temasından belirtilen süre boyunca kaçınmak, bölgenin üzerine yatmamak ve kesinlikle kaşımamak gerekir. Kafein, alkol ve tütün kullanımından da tam iyileşme gerçekleşene kadar uzak durulmalıdır.