Organik Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Organik Saç Ekimi Nasıl Yapılır?
Organik Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Organik Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

22.04.22

Saç ekimi, kalıcı olarak saç kaybı yaşamış kişilerin tercih edebildiği cerrahi bir estetik tedavi yöntemidir. Saç ekiminde, donör bölge belirlenerek bu bölgeden toplanan sağlıklı saç kökleri, saçsız bölgede açılan kanallara ekilir. Böylece saçsız bölgeye yerleştirilen saç kökleri, uzayarak doğal bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Saç ekiminin yanı sıra, organik saç ekimi yöntemi ile de yüksek oranda başarı elde edilebilir.

 

Organik Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Organik saç ekimi, hastaların kendilerine ait yağ dokusundan kök hücreler alınarak, baş bölgesindeki saçsız deriye enjekte edilir. Hastanın kendi dokusundan elde edilen kök hücreler kullanıldığından ‘’organik’’ olarak adlandırılır. Saçsız bölgeye enjekte edilen yağ dokusu, oradaki dokuları besleyerek, sonradan ekilen saç hücreleri için gerekli ortamı sağlayarak saç ekimi işlemini kolaylaştırır. Saç ekiminde tamamen hastanın kendi dokuları kullanıldığından, son derece güvenli ve yüksek başarı oranı olan bir işlemdir. Kimyasallara başvurulmadan saç ekimi için doğal bir besleme yöntemi olduğundan, organik saç ekimi sonrasında daha canlı ve uzun ömürlü bir sonuç almak mümkündür.

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde, organik saç ekimi yaygın bir tekniktir. Saçsız bölgeye, saç köklerinin ekilmesinden önce ekim bölgesindeki dokuların hastanın yağ dokusu ile beslenmesi, saç ekimi işleminin başarısını arttırır ve daha kalıcı sonuçlar elde edilmesini sağlar.

 

Organik Saç Ekimi İyileşme Süreci Nasıldır?

Organik saç ekimi yönteminde, işlem sonrası iyileşme süreci normal saç ekim tekniğine göre daha kısa sürer. Ekim bölgesine enjekte edilen besleyici yağ doku, saç derisinin daha çabuk iyileşmesini sağlar. Böylece saç ekimi sonrası hassaslaşan saç derisinde, kızarıklık ve tahriş gibi etkiler de daha az görülür.

Saç ekimi işleminde açılan kanalların iyileşme süreci, organik saç ekimi için de geçerli olsa da organik saç ekimi yönteminde, operasyon sonrası görülen kaşıntı, kızarıklık ve tahriş gibi durumlar minimum seviyededir. Organik saç ekimi tedavisinden sonra canlı ve sağlıklı görünen saçlara kısa sürede kavuşulur.