organik saç ekimi nedir organik saç ekimi nedir
Organik Saç Ekimi Nedir?

Organik Saç Ekimi Nedir?

14.01.22

Saç ekimi, özellikle son yıllarda oldukça yaygın bir şekilde tercih edilen bir işlemdir. Gür ve sağlıklı saçlara sahip olmayı herkes ister ve bu noktada organik saç ekimi, çok yüksek oranda başarı sağladığı için sıkça tercih edilmektedir. Organik saç ekimi, diğer saç ekimi tekniklerine göre çok daha iyi sonuçlar alınabilen bir uygulamadır. Organik saç ekiminde hastanın kendisine ait olan yağ dokusundan kök hücreler hazırlanır ve saç derisine enjekte edilir. Saç ekimi yapılacak bölgenin işleme hazır olması, işlemin başarılı sonuçlanması açısından çok önemlidir.

Organik Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Organik saç ekimi yapmadan önce, işlem yapılacak alanın steril hale getirilmesi çok önemlidir. Hastanın kendi dokusundan elde edilen yağ ile hazırlanan kök hücreleri, steril edilmiş bölgeye enjekte edilir. Bu sayede hem çıkan saç sayısı fazla olur hem de kişinin kendisine ait yağlı dokusu ile işlem yapıldığı için daha sağlıklı ve doğal bir uygulama gerçekleşir. Bölgesel yağlanmanın da azalmasını sağlayan organik saç ekiminde, işlem yapılan bölgede şişlik meydana gelmesi oldukça normal bir durumdur. Saç hücreleri özenle ekildikten sonra dikkatli bir şekilde bakımı gerçekleştirilmelidir. Tüm bunlar yapıldığında, organik saç ekimi ile klasik yöntemlere kıyasla çok daha etkili sonuçlar elde etmek mümkündür.

Organik Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Organik saç ekiminde kök hücre enjeksiyonu yapılması kişiye birçok fayda sağlamaktadır. Bu faydalardan bir tanesi, ekim alanını işlem için verimli hale getirmesidir. Ayrıca hiçbir yabancı madde kullanmadan, tamamen doğal yollarla saç ekimi yapılmasına imkân tanıması da organik saç ekiminin diğer bir avantajıdır. Bu işlem klasik saç ekimi yöntemlerine göre daha etkili olduğundan, çıkan saçların daha canlı, sağlıklı, güçlü ve kalıcı olmasına yardımcı olur. Kişinin kendi dokusundan alınan yağ ile hazırlanan kök hücreler beslenir ve saç derisine tutunma şansları artar. Yapılan araştırmalara göre, organik saç ekiminin başarı oranı %96’dır.

Bioxcin Forte Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Şampuan’ı organik saç ekimi işleminden sonra, saçlarınızı korumaya yardımcı olmak adına kullanabilirsiniz. Bioxcin Forte Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Şampuan, yoğunlaştırılmış formülü ile saçların dökülmesini engellemeye yardımcı olur, saçlara daha sağlıklı ve güçlü bir görünüm kazandırır. Saç ekimi sonrası kullanılabilecek bir diğer ürün olan Bioxcin Forte Serum, saç dökülmesi yaşayan kişilerin güvenle kullanabileceği, saç dökülmesini önlemeye yardımcı olan ve saçı besleyerek güçlenmesine katkı sağlayan bir üründür.