Saç Ekimi Ağrılı Bir İşlem midir? Saç Ekimi Ağrılı Bir İşlem midir?
Saç Ekimi Ağrılı Bir İşlem midir?

Saç Ekimi Ağrılı Bir İşlem midir?

22.03.22

Saç ekimi, kellik sorunuyla karşı karşıya kalan kişiler tarafından tercih edilen estetik bir uygulamadır. Çeşitli nedenlerden dolayı saçlarını kaybetmiş ve bundan rahatsızlık duyan kişilerin rahatlıkla yaptırabileceği bir işlem olan saç ekimi, farklı tekniklerde uygulanabilmektedir.

Saç ekimi işleminin, yöntemi ne olursa olsun genel mantığı, baş bölgesinde dökülmeye karşı dirençli ve sağlıklı saç köklerinin bulunduğu kısım donör bölge olarak adlandırılarak, buradan toplanan saç köklerinin, saçsız bölgeye ekilmesidir. Saç ekimi yaptırmayı düşünen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de saç ekiminin ağrılı bir işlem olup olmadığıdır.

 

Saç Ekimi Esnasında Acı Hissedilir mi?

Saç ekimi acılı mı değil mi sorusu, yaptırmayı düşünen kişiler için merak konusudur. Saç ekimi işlemi esnasında herhangi bir acı hissedilmemektedir. Saç ekimi, hangi yöntemle yapılırsa yapılsın, genellikle lokal anestezi ile yapılmaktadır. Lokal anestezi esnasında, işlem yapılırken hasta dilerse kitap okuyabilir veya televizyon izleyebilir. Saç ekimi, hasta için son derece güvenli ve konforlu bir tedavidir.

Lokal anestezi yapılırken ağrı veya acı hissedilip hissedilmemesi de merak edilen noktalardan biridir. Lokal anestezi, saç derisinin altına küçük bir iğne ile yapılır. Oldukça ince uçlu olan bu iğne, yapılırken hastaya acı vermemektedir.

 

Saç Ekimi Operasyonundan Sonra Ağrı Olur mu?

Lokal anestezi ile gerçekleştirilen saç ekimi işlemi sonrasında anestezinin etkisinin geçmesiyle donör ve ekim yapılan bölgede hafif ağrılar meydana gelebilir. Ağrılara önlem amaçlı işlem sonrasında hastaya hafif ağrı kesici ilaçlar verilebilir. Özellikle işlem sonrası ilk üç gün, ağrı kesici ilaç kullanımı sürecin rahat atlatılması için tavsiye edilmektedir.

Günümüzde saç ekimi için gelişen teknoloji, saç ekiminden sonraki süreci oldukça kolaylaştırmıştır.

Saç ekimi işlemi sırasında ve işlem sonrasında sağlıklı bir süreç için işlemi yaptıracağınız kliniğin güvenilirliği oldukça önemlidir. Güvenli ve steril alanlarda saç ekimi yaptırmak konforlu bir tedavi imkanı sunmaktadır. Bu gibi koşullar gözetildiğinde, saç ekimi güvenli ve ağrısız bir işlemdir.