Saç Ekimi Saçın Hangi Aşamasında Yapılır? Saç Ekimi Saçın Hangi Aşamasında Yapılır?
Saç Ekimi Saçın Hangi Aşamasında Yapılır?

Saç Ekimi Saçın Hangi Aşamasında Yapılır?

09.06.22

Saç ekimi, yoğun saç dökülmesinin ardından kalıcı olarak kaybedilen saçların cerrahi bir işlemle yeniden kişiye kazandırılması olarak tanımlanabilir.  Çeşitli nedenlerden dolayı saç dökülmesi sorunu ve saç kaybı yaşamış kişiler yeniden sağlıklı ve gür görünen saçlara kavuşmak için bu tedaviye başvurabilirler. Saç ekimi yaptırmayı düşünen kişilerin güvenilir saç ekim merkezlerine başvurması ve gerekli analizleri yaptırması gerekir.

 

Saç Ekimi Dökülmenin Hangi Aşamasında Yapılmalıdır?

 

Saç ekimi, uygun koşullar sağlandığında son derece güvenilir ve etkili bir tedavi yöntemidir. Uygun koşullar belirlenirken bazı kriterler göz önünde bulundurulur. ‘’Saç ekimi hangi aşamada yapılır?’’ sorusu saç ekimi tedavisinde önemli bir noktadır.

 

Saç ekimi tedavisinin etkin bir şekilde sonuç vermesi için saç dökülmesi şiddetinin azalmış olması veya dökülmenin sonlanmış olması gerekir. Saç dökülme süreçleri devam ettiğinde, saç ekimi tedavisinden etkili bir sonuç alınamayabilir. Bu nedenle saç ekimi yaptırmayı düşünen kişilerde en önemli kriter olarak saç dökülme sürecinin tamamlanmış olması gösterilebilir. Ayrıca donör olarak belirlenecek bölgedeki saçların yeterli ve kaliteli olması da saç ekimi uygulanması için aranan bir kriterdir.

 

Gerekli analizlerin yapılmasının ardından saç sökülmesi gerçekleşmiş ve ekim yapılacak bölge belirlenerek, ekilmesi gereken saç kökü sayısı saptanır. Saç ekimi tedavisinden sonra verimli bir sonuç elde etmek için tedavinin nerede ve kimler tarafından yapıldığı da en az uygun koşullar kadar önemlidir. Güvenilir ve hijyenik saç ekimi merkezlerinde, konusunda uzman doktorlar tarafından uygulanıyor olmalıdır.

 

Saç ekimi, öncesi ve sonrası olmak üzere bir bütün olarak düşünülmesi gereken bir süreçtir. Tedavi sonrası maksimum sonucu alabilmek için öncesinde gerekli saç analizlerinin doğru merkezlerde yapılması, kişiye uygun bir tedavi planlanması gerekir. İşlem sonrasında da dikkat edilmesi gereken noktalara özen gösterildiğinde, saç ekimi son derece başarılı sonuçlar veren bir tedavi yöntemidir.