Saç Ekimi Sonrası Kafada Gerginlik Olması Normal midir? Saç Ekimi Sonrası Kafada Gerginlik Olması Normal midir?
Saç Ekimi Sonrası Kafada Gerginlik Olması Normal midir?

Saç Ekimi Sonrası Kafada Gerginlik Olması Normal midir?

19.01.22

Saç ekiminden önce dikkat edilmesi gereken noktalar kadar, ekimden sonra yaşanabilecek rahatsızlıkların neler olduğu da saç ektirecek kişilerin merak ettiği konular arasındadır. Kişiler kimi zaman saç ekimi sonrası şişlik ve ağrı yaşayabilir ama tüm bunlar son derece normaldir ve iyileşme sürecinin bir parçasıdır.  Saç ekimi sonrası kafada gerginlik olmasının sürecin doğal bir parçası olup olmadığı da saç ektiren kişiler tarafından merak edilmektedir.

Saç Ekiminden Sonraki İlk Gece

Saç ekimi işlemi her geçen gün daha da gelişmekte ve yan etkileri en aza indirilmeye çalışılmaktadır. Yine de ciddi bir işlem olduğu için sonrasında ağrı, kızarıklık, şişlik ve gerginlik görülmesi normal ve kaçınılmazdır. Özellikle saç ekiminden sonra kafada gerginlik olması en yaygın karşılaşılan rahatsızlıklardan bir tanesidir. Saç ekimi sonrası kafada gerginlik görülmesi son derece normal bir durumdur ve bu gerginlik saç ekim işleminden sonraki ilk gecede yaygın olarak görülür. Sonrasında gerginlik yavaş yavaş ortadan kalkar. Gerginlik donör bölge ve saç ekilen bölgede görülebilir.

Saç Ekimi Sonrası Hassasiyet

Gerginlik, kızarıklık ve kaşıntı gibi belirtilerin sebepleri, saç ekiminden sonra deride hassasiyet oluşmasıdır. Hassasiyet saç ekimi operasyonu sonucu oluşur ve hava kirliliği, soğuk hava gibi çevresel faktörler bu durumu tetikler. Özellikle saç ekimi sonrasında, saç derisine özenle bakmak ve ekilen saçları en iyi şekilde besleyecek ve koruyacak saç bakım ürünleri kullanmak çok önemlidir.