Saç Ekimi Sonrası Kızarıklık Normal midir? Saç Ekimi Sonrası Kızarıklık Normal midir?
Saç Ekimi Sonrası Kızarıklık Normal midir?

Saç Ekimi Sonrası Kızarıklık Normal midir?

19.01.22

Saç ekimi, seyrek saçlara sahip olmaktan yakınan kişilerin başvurduğu etkili bir yöntemdir. Saç ekiminden önce yapılması gerekenler ve saç ekimi sonrasında olanlar, saç ektirecek kişilerin merak ettiği noktalardır. Özellikle saç ekimi sonrası ağrı, kanama, şişlik gibi oluşabilecek bazı sorunlar kişileri korkutmaktadır. Ancak tüm bunlar son derece yaygın ve normaldir. Özellikle saç ekimi sonrası kızarıklık, sürecin normal bir parçasıdır ve iyileşme göstergesidir.

Saç Ekimi Sonrası Kızarıklık Ne Kadar Sürer?

Saç ekiminden sonraki ilk iki gün yoğun bir şekilde kızarıklık görülebilir. Saç derisinin iyileşmeye başlaması ile iki hafta sonunda çoğu hastanın kızarıklığı geçer. Bu süreçte iyileşme büyük oranda gerçekleşse de bu durum kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Hastaların cilt tipi ve rengi farklı olduğundan, kızarıklık görülme süresi buna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Özellikle beyaz tenli ve ince yapılı cilde sahip kişilerde kızarıklık daha belirgin şekilde görülür. Ortalama 1 hafta ile 3 hafta arasında ise kızarıklık kaybolur.

Kızarıklık Yoğun Olarak Hangi Bölgelerde Görülür?

Kızarıklık çoğunlukla saç kökü alınan donör bölgede görülmekle birlikte saç ekilen alıcı bölgede de görülür. Donör bölgeden saçlar alınır ve saç derisi küçük küçük kesilerek istenilen bölgeye ekilir. Dolayısıyla hem donör bölgede hem de alıcı bölgede kızarıklık görülür. Bu durum son derece normaldir ve iyileşme sürecinin bir parçasıdır.

Bioxcin Forte Serum, özellikle saç ekimi sonrası kullanıma uygun formülü ile ekilen saçları besler ve güçlenmelerine yardımcı olur.