saç ekimi sonrası saç ekimi sonrası
Saç Ekimi Sonrası Mevcut Olan Saçlarda Kayıp Devam Eder Mi?

Saç Ekimi Sonrası Mevcut Olan Saçlarda Kayıp Devam Eder Mi?

03.08.21

Saç dökülmesinden kaynaklı olarak azalan saçlar doğal olarak kişileri oldukça rahatsız etmektedir. Fakat saçları korumak ve dökülmesini önlemek için yapılabilecek şeyler bellidir. Saç dökülmesinin sebebini bulup gerekli aksiyonlar alındığı zaman saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz. Fakat tüm önlemlere rağmen saçlar hala dökülüyor ise, günümüz şartlarında saç ekim operasyonu ile pek çok kişi yeniden saçlarına kavuşabilmektedirler.

Saç ekimi sürecinde ve sonrasında pek çok önemli husus bulunmaktadır. Kişilerin saçlarını ektirdikten sonra en çok düşündüğü şeylerden birisi de  saç ekimi sonrası dökülme devam eder konusudur. Saç dökülmesinin sebepleri, dökülmenin nasıl ve hangi bölgede olduğu kişiden kişiye göre değişiklik göstermekteyken, saç ekimi sonrasında yaşanan dökülme problemi de kişiden kişiye değişmektedir.

Saç Ekimi Sonrası Mevcut Saçlar Dökülür mü?

Saç ekimi sonrası mevcut saçlarda dökülme ile karşı karşıya kalan pek çok kişi olabilir. Bu durumda saç dökülmesinin sebepleri göz önüne alınmalıdır. Çünkü saç dökülmesinin sebepleri kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Hormonal ya da günlük hayat temposundan ve saç bakımının doğru yapılmamasından dolayı yaşanan bir saç dökülmesi ise önüne geçilebilir. Böylece saç ekimi sonrasında kişiler kaybettikleri saçlarına da kavuşarak herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmazlar. Fakat eğer dökülme genetik bir problem ise bunun önüne geçmek zor olmaktadır. Böyle bir durumda ise saç ekimi sonrasında mevcut saçlarda dökülme devam edebilmektedir.

Saç Ekimi Sonrası Saç Dökülmesi

Saç ekimi sonrasındaki 10 gün oldukça önemlidir. 10 gün içinde greftler yerlerine uyum sağlarlar. Bu yüzden saç derisinin temizlenmesi sırasında küçük dokunuşlar ile saçlara masaj yapılmalıdır. Saç derisinde ekim sonrası oluşan kabuklar da bu şekilde temizlenebilir. 2 haftanın sonunda saç ekimi yapılan bölgedeki saç kökleri deri içine yerleşip uyum sağlayarak yaşamaya başlamaktadır. Ekilen saçlar bu süre zarfında dökülmektedir. Fakat 3 ya da 4 ay sonra kökler yeniden saç üretimi yapıp saçların çıkmasını sağlamaktadır. Bu süreçte saç bakımı, beslenme ve koruma oldukça büyük bir öneme sahip olmaktadır. Saç bakımı konusunda da bitkisel ve doğal içerikli Bioxcin ürünlerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.