Saç Ekimi Sonrasında Kullanılacak Ürünler Hakkında Bilinmesi Gerekenler Saç Ekimi Sonrasında Kullanılacak Ürünler Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Saç Ekimi Sonrasında Kullanılacak Ürünler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Saç Ekimi Sonrasında Kullanılacak Ürünler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

01.03.22

Saç ekimi operasyonunun ardından, üzerinde önemle durulması gereken hekim tavsiyelerine uyulması, operasyonun başarısı bakımından oldukça önemlidir. Saç ekim işleminden maksimum verimin alınabilmesi için operasyon sonrası süreç kritiktir ve hekim kontrolünde ilerlemesi gerekir. Saç ekimi sonrası kullanılacak olan şampuanlar da operasyon sonrası dikkatle üzerinde durulması gereken bir konudur.

 

Saç Ekimi Sonrası Şampuan Seçimi

Saç ekimi sonrasında, saç derisi oldukça hassas bir hale gelir ve yıkama esnasında kullanılacak şampuan bu noktada önem kazanır. Özellikle saç ekiminden sonraki 2 haftalık süreçte, saç dersinin hassasiyeti göz önünde bulundurulduğunda kimyasal içerikli şampuanlar önerilmemektedir. Doğru ve etkin bir şampuan seçimi, saç ekimi sonrası iyileşme sürecinde olumlu etkiler oluşturacaktır.

 

Kullanılacak Şampuan Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

 

  • Saç ekimi sonrasında hangi şampuanın kullanılacağı konusunda dikkat edilmesi gereken ilk nokta şampuanın kimyasal içeriğe sahip olmamasıdır. Kimyasal içerikler, saç derisinin hassasiyetine uygun olmayabilir ve bu dönemde kızarıklık, kaşıntı gibi yan etkilerin artmasına sebep olabilir.
  • Saç ekimi sonrası şampuan, saç köklerini besleyici ve güçlendirici özelliğe sahip olmalıdır. Bu sayede ekilen saçların tutunması kolaylaşır ve köklerden güçlü saçların çıkması sağlanır. Bitkisel içerikli besleyici şampuanlar, bölgenin hassasiyetine uygun olmakla beraber saç köklerine gereken bakımın sağlanmasına yardımcı olur. Saç ekimi sonrası doğru şampuan kullanımı, operasyonun başarı düzeyine olumlu katkı sağlar.
  • Saç ekimi sonrasında, ekim bölgesinde oluşabilen kızarıklık ve kabuklanmaların hızlı iyileşmesi için kullanılacak olan şampuanın iyileştirici ve nemlendirici özellikte olması da bir diğer önemli özelliktir. Bu özelliklere sahip olan bir şampuan ile iyileşme sürecinin kısalması mümkündür.
  • Saç ekimi cerrahi bir operasyon olduğu için her ne kadar risksiz sayılabilse de saç derisinde operasyon sonrasında olumsuz etki yaratabilecek mikroorganizmaların oluşmasını engelleyebilecek bir şampuan tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

 

Tüm bu özellikler göz önüne alındığında doktorunuzun da tavsiyeleri doğrultusunda doğru şampuanı seçebilirsiniz. Özellikle bitkisel ve besleyici içerikte güvenilir şampuanlar tercih etmek, saç ekimi sonrası süreci kolaylaştırmaktadır.

Bioxcin Forte Şampuan, özel geliştirilmiş yoğun bitkisel formülü ve içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde saç köklerine etki ederek, saç köklerinin beslenmesine ve güçlenmesine destek olur. Bitkisel içeriği hassas saç derisini nazikçe arındırır. Saç ekimi sonrası kullanıma uygundur.