saç ekimi sonrası saç ekimi sonrası
Saç Ekimi Tedavi Süreci Ne Kadardır?

Saç Ekimi Tedavi Süreci Ne Kadardır?

31.10.21

Saç ekimi operasyonuyla alakalı en çok merak edilen konulardan biri de tedavi sürecinin ne kadar süreceğidir. Elbette kullanılan tekniklere, kişinin yaş grubuna, test sonuçlarına, kullandığı ilaçlara, cinsiyete ve yaşam tarzına bağlı olarak saç ekim tedavi sürecinde değişiklikler meydana gelebilir.

Genel olarak bahsetmek gerekirse, saç ekim tedavisi saat açısından bir seansta 3-5 saat arası değişebilir. İşlem bittikten sonra kişi derhal iş çevresine de sosyal çevresine de dönüş yapabilir. Saç ekiminin bu alanları erteleme ya da aksatma gibi bir etkisi yoktur. Ekimden itibaren günlük hayata hemen dönmek mümkündür. Saç ekimi esnasında hiçbir ağrı ve acı hissedilmez. Oldukça konforlu geçen süreçten sonra korkulacak hiçbir şey olmadığı da net bir şekilde görülebilir.            

Saç Ekimi Sonrasında Saçlara Ne Zaman Kavuşulur?

Saç ekimi operasyonu yaptırmaya karar verenler için kırmızı çizgi saçların ne zaman çıkacağı konusunda bilgi sahibi olmaktır. Hastalar saçların çıkacağı zamanı sabırsıklıkla bekler. Saç ekim operasyonundan altı ay sonra saçlar yeniden çıkmaya başlar. Ancak aşama aşama gerçekleşen bu süreç ekim işleminden sonra 7-10 gün içerisinde kabuklanma olarak kendisini gösterir. İlk bir ay içerisinde kabuklanmalar dökülür. İlk üç ay içerisinde ise saçlarda şok bir dökülme meydana gelir. Bu durum korkulacak ya da endişe edilecek bir durum değildir. Tamamen doğal bir süreçtir ve olması gerekmektedir. Şok dökülmeden sonra ise saç kökleri artık uyum aşamasına geçiş yapar ve saçlar yavaş yavaş uzama gösterir. 5 ya da 6 aydan itibaren saçların tamamen çıkmaya başladığı görülebilir. Tam bir iyileşme ve uzama içinse toplamda 1 yıl kadar bir süre gereklidir.

Saç Ekimi Yaptırmanın Dezavantajı Var mıdır?

Saç ekimi operasyonuna karar veren herkes elbette avantaj ve dezavantajları arasında karşılaştırma yapmak ister. Oldukça fazla avantajı bulunan saç ekim operasyonunun bilinen bir dezavantajı, yan etkisi ya da zararı yoktur. Hastaların uyutulmadan yalnızca lokal anestezi kullanılarak ekim yapıldığı bir işlemdir. Hem fiziksel olarak rahat geçen hem de psikolojik olarak güzel sonuçlar elde edilmesine olanak sunan bir işlemdir. Sağlığı olumsuz yönde etkilemez ve dileyen, ihtiyaç duyan herkes hem estetik görünüm açısından hem de sağlık açısından saç ekimi yaptırabilir. Özellikle de uzman doktorların yapması oldukça önemlidir.