Saç Ekimi Türkiye'de Nasıl Yapılır? Saç Ekimi Türkiye'de Nasıl Yapılır?
Saç Ekimi Türkiye'de Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Türkiye'de Nasıl Yapılır?

05.07.22

Saç ekimi, genetik veya çevresel etkiler sonucu meydana gelebilen ve saçlarda seyrelmeye ve saç kayıplarına yol açan yoğun saç dökülmesi için etkili ve kalıcı bir tedavi yöntemidir. Saç ekimi tedavisinin, özellikle son yıllarda popülaritesi oldukça arttırmış ve bu durum ülkeler arası rekabeti de beraberinde getirmiştir. Dünyada saç ekimi için en çok tercih edilen ülkeler arasında Türkiye ilk sıralarda yer almaktadır.

 

Saç Ekimi Türkiye

Saç ekimi, sağlık turizminde en çok tercih edilen tedavi yöntemleri arasındadır. Saç ekimi yaptırmayı düşünen kişiler için Türkiye, elde edilen yüksek başarılardan ötürü sıklıkla tercih edilen bir ülke haline gelmiştir. Ayrıca fiyat performans bakımından değerlendirildiğinde de Türkiye saç ekimi konusunda öne çıkıyor.

Saç ekimi yaptırmak için Türkiye’nin en çok tercih edilen şehirlerinin başında İstanbul geliyor. Özellikle sağlık turizmi açısından, saç ekimi yaptırmak isteyen yabancı turistler, hem tedavideki başarı oranı hem de turistik bakımdan İstanbul’u başkent olarak görüyor. Saç ekimi için gelen turistler için hazırlanan özel paketler ile, saç ekimi yaptırmak için gelen turistler hem tedavi oluyor hem de tedavi boyunca turistik yerleri de gezebiliyorlar.

Türkiye’deki doktorların saç ekimi konusundaki uzmanlığı ve başarısı, kullanılan teknikler ve cazip fiyatlar özetle Türkiye’nin saç ekimi konusunda tercih edilme sebepleri olarak sayılabilir.

 

Türkiye’de Saç Ekiminde Hangi Teknik Yaygın Olarak Kullanılır?

Saç ekimi için yerli ve yabancı hastaların en çok tercih ettiği ülkelerden biri olan Türkiye’de saç ekimi tedavisinde son teknoloji teknikler kullanılıyor. Türkiye’de saç ekiminde en yaygın kullanılan teknik FUE tekniğidir. FUE tekniğinde, donör bölge olarak belirlenen sağlıklı saç köklerinin aktif olarak bulunduğu bölgeden özel bir cihazla saç kökleri alınır ve belirlenen açı ve sayılarda saçsız bölgeye nakledilir. FUE tekniği, gerekli saç analizleri yapılarak doğru bir şekilde planlandığında başarı oranı yüksek ve güvenilir bir yöntemdir. Türkiye’de saç ekiminde de uzman hekimler tarafından en çok uygulanan teknik olarak gösterilebilir.