saç ekimi sonrası saç ekimi sonrası
Seyrek Saça Saç Ekimi Nasıl Gerçekleşir?

Seyrek Saça Saç Ekimi Nasıl Gerçekleşir?

31.10.21

Saç ekimi operasyonunun gerçekleştirilmesi için gereken tüm tetkikler ve tahliller yapılır. Uygunluk tespit edildikten sonra saç ekimi aşamalarına geçiş yapılır. Seyrek saça saç ekimi için de gereken tüm testler yapıldıktan ve fiziksel olarak uygunluk elde edildikten sonra ekim başlar. Seyrek saçlara sahip olan bireylerde özgüven eksikliği oluşabilir ve hem kişisel olarak hem de toplumsal olarak kendilerini dışlanmış hissine kapılmaya başlayabilirler.

Seyrek saçların olduğu bölgelerde gür bir görünüm elde etmek elbette mümkündür. Saç ekim operasyonu ile seyrek saçlara veda edilebilir. Saçların tamamen dökülmesinden çok daha can sıkıcı bir durumdur. Bölgesel olarak dökülme daha kötü görünümlere yol açar. Bu nedenle hem erkekler hem de kadınlar seyrek bölgelere saç ekimi yaptırabilirler. Seyrek saçlara uygulanan saç ekim tekniği tamamen bu duruma özgü bir tekniktir.

Seyrek Saçlara Hangi Saç Ekim Tekniği Kullanılır?

Seyrek saçlara özel olarak uygulanan saç ekim tekniği saçların tamamen dökülme olmadığı durumlarda uygulanır. Uygulanmasındaki amaç ise seyrek bölgenin estetik açıdan görünümünü düzeltmektir. Profesyonel bir şekilde gerçekleştirilen bu teknik sayesinde seyrek saçlara veda edilebilir. Kalıcı bir tedavi olarak uygulanır ve ömür boyu seyrek olan bölgelerin gür saçlara kavuştuğuna şahit olunabilir.

Kişiden kişiye göre görünüm ve estetik açıdan değişiklik yaşansa da sonuçlar genel olarak oldukça başarılıdır. Seyrek saç ekimi tekniğinin kullanılması için her zaman birincil koşul tamamen kellik olmaması ve tamamen saçlı olmamasıdır. Böyle durumlarda hem erkekler hem de kadınlar gönül rahatlığıyla seyrek saça saç ekimi tekniğinden faydalanabilirler. Ekim sonrası gürleşen bölge sayesinde özgüven de yeniden kazanılır.

Seyrek Saç Ekiminden Sonra Saçlar Ne Zaman Çıkmaya Başlar?

Tüm saç ekim tekniklerinde olduğu gibi seyrek saça saç ekiminden sonra da yaklaşık olarak 6 ay içerisinde saçlar çıkmaya başlar. 6 ay sonrasında saç köklerinde de tam iyileşme gerçekleşmiş olur. Oldukça önemli bir süreç olan saç ekim operasyonundan memnun kalmak herkesin hakkıdır. Tüm fiziksel ve psikolojik durumlar göz önünde bulundurularak yapılan seyrek saça saç ekimi sonrasında da dikkat edilmesi gereken tüm hususlara dikkat edilmelidir. Böylece hem iyileşme süreci sorunsuz tamamlanacak hem de son derece aktif bir şekilde özgüvende artış yaşanmaya başlanacaktır.