Yaptıranlardan Saç Ekimi Yorumları Yaptıranlardan Saç Ekimi Yorumları
Yaptıranlardan Saç Ekimi Yorumları

Yaptıranlardan Saç Ekimi Yorumları

05.07.22

Saç ekimi, genetik veya çevresel etkilerle meydana gelen saç dökülmesi sonucu, saç kaybı ve seyrelme gibi problemler için etkili bir tedavi yöntemidir. Son zamanlarda, özellikle Türkiye’de olmak üzere oldukça yaygınlaşan saç ekimi tedavisi, birçok kişi tarafından ilgi görmektedir. Saç ekiminin bu kadar yaygınlaşmasıyla, saç ekimi yaptıranlar tecrübelerini forum, sözlük ve sosyal medya platformları gibi farklı mecralarda paylaşıyor. Bu sayede tedavi olmayı düşünenler ve tedavi sürecindeki kişiler saç ekimi yorumları ile bilgi paylaşımı yapabiliyorlar.

 Saç ekimi yorumları, tedaviyi birebir deneyimlemiş kişiler tarafından paylaşıldığında, saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler için de süreçle ilgili bilgi sahibi olma açısından faydalı olabilir. Saç ekiminin kişiden kişiye farklı sonuçları olduğundan, platformlarda farklı deneyimler paylaşılarak, konu ile ilgili soru işaretlerinin giderilmesi sağlanır.

 

Saç Ekimi Neden Çokça Tercih Ediliyor?

Saç ekiminin bu derece yaygınlaşmasının sebebi, başarısının neredeyse yüzde yüze ulaşıyor olmasıdır. Sadece saç ekimi yaptırmak için Türkiye’ye birçok milletten hasta geliyor. Saç ekimi yaptıranlar genellikle İstanbul’u merkez olarak tercih ediyorlar.

İstanbul’daki hekimlerin alanında uzmanlığı, saç ekimindeki başarısı ve işlemin maliyetinin diğer ülkelere göre daha uygun olması İstanbul’u saç ekimi için tercih edilebilir kılıyor.

Saç ekiminde en yaygın olarak FUE tekniği kullanılıyor. Bu teknikte, hastanın saç analizi detaylı bir şekilde yapılarak, saçsız bölgeye ne kadar saç kökünün hangi açıyla ekileceği belirlenir. Cerrahi yöntemlerle donör bölgeden toplanan sağlıklı saç kökleri, belirlenen açıda ekilir. Genellikle başarı oranı çok yüksek olan bir tekniktir. 

Saç ekimi, tek veya birkaç seansta tamamlanabilen bir tedavi olsa da tedavi sonrası süreci de içinde barındırıyor. Özellikle saç ekimi sonrası süreçte dikkat edilmesi gereken noktalar, süreç boyunca hastayı bekleyen değişimler gibi konularda hekimle iletişimde kalınması gerekir. Bunun yanı sıra, aynı süreçten geçen kişilerin forum ve benzeri sitelerde paylaşımları, süreç boyunca hastaların soru işaretlerinin giderilmesinde faydalı olabilir.