saç ekimi sonrası saç ekimi sonrası
Kadınlara Saç Ekimi Yapılır mı?

Kadınlara Saç Ekimi Yapılır mı?

31.08.21

Saç dökülmesinin farklı ve birçok sebebi bulunmaktadır. Yoğun iş temposu, yetersiz beslenme ve genetik en önemli sebepler arasında yer almaktadır. Buna bağlı olarak da cinsiyet fark etmeksizin herkesin karşı karşıya kaldığı bir problemdir. Gözle görülür şekilde erkeklerde görmemize rağmen, kadınlarda da saç dökülmesi meydana gelmektedir. Saç dökülmesine karşı pek çok çözüm bulunmaktadır. Kişiler isterlerse saç ekimi yaptırarak tamamen kaybettikleri saçlarına yeniden kavuşabilmektedirler. Bu, oldukça basit bir işlem olmakla birlikte, erkek ya da kadın isteyen herkese uygulanabilmektedir.

Kadınlarda Saç Ekimi Yorumları

Farklı sebeplerden dolayı saç dökülmesi maruz kalan pek çok kadın da erkekler gibi çözümü bakım ürünlerinden yada tedavilerden sağlayamadığı noktada saç ekimine başvurmaktadır. Kadınlara saç ekimi uygulamasını yapmadan önce sebepleri araştırılmaktadır. Çünkü saç ekimi yaptıran kadın sayısı erkeklere oranla çok daha düşük kalmaktadır. Yoğun saç dökülmesi yaşayan veya bölgesel saç azalması yaşayan kadınlarda dökülmenin arkasındaki nedenleri de iyi araştırılmalıdır.

Diğer bir yandan, bu işlemin ardından da saç bakımını ve düzenli beslenmeyi ihmal etmemelidirler. Düzenli beslenme saç köklerinin güçlenmesini sağlarken doğru ürünler ile yapılan saç bakımları da güçlenmesine ve hızlı uzamasına neden olmaktadır. Buna bağlı olarak da pek çok erkek gibi kadınlar da saç bakımı için Bioxcin ürünlerini tercih etmektedir.

Kadınlarda Saç Ekimi

Saç ekiminden sonra sonucun başarılı olup olmaması etkileyen en önemli unsur; saç dökülmesinin nedenleridir. Buna bağlı olarak da yapılan saç ekimi işleminden sonra herkeste aynı sonuç elde edilemeyebilir. Diğer bir yandan, kadınlarda saç ekimi yapılabilmesi için belli başlı sebeplerin görülmesi gerekmektedir. Başka bir deyişle, eğer saç ekimine uygun görülmezse dökülme yaşansa bile bu operasyon gerçekleşmemektedir.

Kadınlarda saç ekimi yapılacağı zaman öncelikle saç ekimi yapılacak alanın belirlenmesi gerekmektedir. Sonrasında ise vücudun bir takım yerlerinden ya da enseden alınan kıl kökleri ile işlem gerçekleştirilmektedir. Dökülme sebebi her ne olursa olsun saç ekimi işlemi sonrası doğru bir bakım rutini ve dengeli beslenme ile erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da oldukça başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir.