saç ekimi sonrası saç ekimi sonrası
Saç Ekimi Kaç Yaşında Yapılmalıdır?

Saç Ekimi Kaç Yaşında Yapılmalıdır?

30.11.21

Saç ekimi, saç dökülmesi yaşayan ve en son çare olarak herkesin yaptırılabildiği bir işlemdir. Özellikle genç yaşlarda saçları dökülen kişiler, bu durumdan son derece rahatsız olurlar ve gür ve sağlıklı saçlara sahip olmayı isterler. Bu nedenle saç ekiminin kaç yaşında yapılması gerektiği kişiler tarafından merak edilmektedir.

20 ile 65 Yaş Aralığındaki Herkese Saç Ekimi Yapılabilir

20-65 yaş aralığında olan herkes saç ekimi yaptırabilir, ancak 18 yaşını doldurmamış ve saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler için durum farklıdır. Çoğunlukla bu kişilere saç ekimi yapılmaz; sadece acil durumlarda aile onayı alınarak saç ekimi yapılabilir. Ayrıca saçları birden dökülmeyen; zaman içerisinde yavaş yavaş dökülen kişilerin daha dikkatli olmaları gerekir. Genellikle 4o yaşına kadar saçlar yavaş yavaş dökülmeye devam eder. Bu nedenle saç ekim merkezi, saç ektirecek kişiyi saç ekimi işleminin başarıyla gerçekleşmesi adına, dökülmesi muhtemelen saçlara nasıl bakım uygulaması gerektiği konusunda bilgilendirmelidir. 40 yaş saç dökülmesinin durduğu yaş olduğundan, saç ekimi yaptırmak için ideal bir yaştır. 65 yaş üstü kişilere ise saç ekimi genellikle önerilmez.

18 Yaş Altı Kişiler İçin Saçı Besleyici Doğal Ürünler Öneriliyor

Saç dökülmesi, genetik faktörlere ya da çocuk yaşta geçirilen yanma gibi kazalara bağlı olarak erken yaşlarda görülebilir. Böyle durumlar, 18 yaş altı kişilere saç ekimi önerilmediği için sorun yaratır.  Bu yüzden, bu kişilere 18 yaşına gelene kadar saçlarına bakım yapmaları, saçı besleyen içeriklere sahip ürünlerin kullanılması önerilir. Bu sayede kişiler ilerleyen yaşlarda, büyümelerini tamamladıklarında sağlıklı bir şekilde yine de gerekli olursa saç ekimi yapabilirler.