Saç

Saçta Kepek Neden Olur? Kepeği Geçirecek Yöntemler

Saçlarınızın sağlıklı olması ve güzel görünmesi için pek çok konuya dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan biri olan kepek, oldukça sık rastlanan bir durumdur. Kepek oluşumu saç derinizin kaşınmasına, dökülmeye ve kötü bir görünüme sebep olabilir. Peki, saçlarda kepek neden oluşur?

Devamı

Biotin Tablet Nedir? Biotin Tablet Nasıl ve Ne Zaman Kullanılır?

Her bir vitamin, zihinsel ve bedensel aktivitelerin sürekliliği için kritik roller üstlenir. Çeşitli metabolik süreçlerde rol oynayan B vitamini de bunlar arasındadır. B vitamini, kendi içinde B7 ve H gibi çeşitli enzim bileşenlerinden oluşur. Bu enzim bileşenlerini ifade eden biotin, farklı yaş gruplarında yer alan bireylerin sağlıklı yaşam döngüsü açısından son derece önemlidir. Yazının devamında bu vitamini içeren biotin tabletlere ilişkin ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Devamı

Saç Dökülmesi Hangi Vitamin Eksikliğinde Olur? Saç İçin Vitaminler

Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak, hemen hemen her yaştan bireyin isteğidir. Ancak bazen saçlar dökülmeye başlar ve bu durum endişe verici bir deneyim hâline dönüşebilir. Saç dökülmesinin birçok nedeni olabilir. En önemli sebeplerden biri de vitamin eksikliğidir. Vücudumuzun yaşam kaynaklarından olan vitaminler, aynı zamanda saçlarımızın sağlığı için de büyük öneme sahiptir. Peki saç dökülmesi hangi vitamin eksikliğinden olur?

Devamı

Argan Yağı Nedir? Argan Yağı Saçı Isıdan Korur mu?

Sağlıklı, bakımlı ve parlak saçlara sahip olmak istemeyen biri yoktur. Ancak saçlarımız günlük yaşamda maruz kaldığı dış etkenlerden ötürü zarar görebilir, istediğimiz gibi görünmeyebilir. Saç şekillendirme araçları, boyama işlemleri, güneşin zararlı ışınları ve çevresel kirlilik gibi etkenler, saçların zayıflamasına ve kurumasına yol açabilir. Doğanın şifalı bileşenlerinden biri olan argan yağı, tam da bu noktada devreye girer.

Devamı

Saçınızın Güneşten Zarar Gördüğünü Gösteren 6 İşaret

Güneşin parlak ve sıcak dokunuşu, tatil anılarınızın unutulmaz bir parçası olabilir; ancak bu keyifli deneyimin cildinize ve saçlarınıza zarar verebileceğini de mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Güneş, deri katmanlarına derinlemesine nüfuz edebilen UVA ve UVB ultraviyole ışınlarını yayar. Özellikle öğleleri ve güneşin en parlak olduğu saatler, UVB ışınlarına en yoğun maruz kaldığımız vakitlerdir.

Devamı

Saç Dökülmesine Neden Olabilecek 7 Yaz Alışkanlığı

Kişisel bakımına, görünüşüne ve sağlığına özen gösterenler için canlı ve gür saçların önemi büyüktür. Elbette elimizde olmayan nedenlere bağlı olarak saç dökülmesi sorunu ile karşılaşma ihtimalimiz de mevcuttur. Özellikle yaz gibi güneşin zararlı etkilerine daha fazla maruz kalınan bir mevsim saç dökülmesinin arttığı bir dönem olabilir.

Devamı

Biotin Nedir ve Ne İşe Yarar? Biotinin Faydaları Nelerdir?

B kompleks vitaminlerinden biri olan biotin, vücutta doğal olarak bulunan ve özellikle saç, cilt ve tırnak sağlığına faydaları ile bilinen bir vitamin türüdür. Aynı zamanda enerji metabolizması, protein sentezi ve hücre büyümesi gibi birçok biyolojik süreçte de rol oynar. Bu güzellik vitamini, içerdiği besin maddeleriyle vücutta bir dizi önemli biyokimyasal reaksiyonun gerçekleşmesini sağlar.

Devamı