Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Yaz mevsimi, güneşin yıpratıcı ve kurutucu etkisi sebebiyle saçların en sık zarar gördüğü ve bakım rutinlerine en fazla ihtiyaç duyduğu dönemdir. Yaz aylarının tadını çıkarırken, saçların yıpranmasını önlemek ve canlılığını kaybetmemek için yapılması gereken bazı ipuçları vardır.

Devamı

Daha Güçlü Saç Kökleri İçin Ne Yapmalıyım?

Saçlar, dönem dönem eskisi kadar parlak ve canlı görünmeyebilir. Stres, sağlıksız beslenme biçimleri, yoğun tempo, hava şartları, saçların uzun süre kimyasal işleme ve ısıya maruz kalması, güç kayıplarına ve yıpranmalara sebep olabilir.

Devamı

Yıpranmış Saçlara Öneriler

Saç yapısını oluşturan asıl madde “keratin” adlı bir proteindir. Keratin, saça esneklik ve dayanıklılık sağlar. Saçların dış yüzeyi ise “kütikül” adlı, transparan pulların üst üste gelerek oluşturduğu, saça koruyucu özellik sunan bir tabakayla kaplıdır.

Devamı

Bioxcin'le Saçlarınıza Dolgun Görünüm Kazandırın!

Sönük, yıpranmış ve hacimsiz saçlar herkesi oldukça mutsuz eder. Bazen ne olursa olsun saçlarınız istediğiniz dolgun ve parlak görünüme sahip olamayabilir. Günlük hayatın koşturması, hava koşulları, stres ve yoğun tempo saçlarınızın görüntüsünü etkileyebilir.

Devamı

Erkekler için Uzun Saç Bakımı Tavsiyeleri

Uzun olmasının yanında bakımlı görünen saçlar, tüm erkeklerde harika bir dış görünüş sağlayabilir. Fakat bu uzun ve bakımlı saçlar, tahmin edilebileceği gibi emek ve zaman isteyebiliyor. Uzun saçların en sağlıklı şekilde kullanımı için saçlara doğru bakım yapılması çok önemlidir.

Devamı

Yıpranmış Saçlar İçin Keratin Bakımı

Dış görünüşü en etkileyici biçimde ön plana çıkaran detay tartışmasız saçlardır. Fakat saçlar, zaman içerisinde yıpranır ve sahip oldukları hacimli, sağlıklı görüntüden uzaklaşarak istenmeyen bir görünüme bürünebilir. Bu duruma ilerleyen yaş, kullanılan ısıl işlemler, güneş ışınları, stres, beslenme bozuklukları ve saça uygulanan kimyasallar sebep olabilir.

Devamı

Yağlı Saç Sorununa Kökten Çözüm

Yağlı saçlar, kadın-erkek birçok kişide görülebilen saç sorunlarından bir tanesidir. Yağlı saç yapısına sahip kişiler neredeyse her gün ve hatta günde iki kez saçlarını yıkama ihtiyacı duymaktadır. Sık sık yıkanmasına rağmen, yağlanan ve ağırlaşan saçlar temiz değilmiş gibi hissettirir ve ne yazık ki birçok kişinin kabusudur.

Devamı