Sivilce En Çok Neden Çıkar? Sivilce En Çok Neden Çıkar?
Sivilce En Çok Neden Çıkar?

Sivilce En Çok Neden Çıkar?

30.07.21

Sivilce, neredeyse herkesin karşı karşıya kaldığı cilt problemlerinden biridir. İnsanların çok fazla rahatsızlık duyduğu sivilcenin nasıl çıktığı çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterir. İlk olarak ergenlik çağında bireylerin yüzünde aşırı derecede çıkması ile başlar. 40 yaşına kadar çoğu insanda sivilce problemi devam eder. Tabi bazı kişilerde çok fazla gözlemlenmemekle birlikte yalnızca yüzde değil aynı zamanda vücudun diğer bölümlerinde de çıkabilir.

Sivilcenin çıkması çoğunlukla kıl köklerinin iltihaplanması ve yağ bezelerinde sebum diye adlandırılan bir maddenin cildin dışına çıkamadığı zaman oluşması ile meydana gelir. Aynı zamanda çok fazla yağlı besinler tüketmek, cilde gereken bakımı yapmamak, hormonsal değişikliklerin olması, kozmetik ürünler kullanmak, stres yapmak gibi faktörler de sivilcenin çıkmasına yol açar. Bir cildiyeye giderek doktor tavsiyesi ile sivilcenin oluşumunu engellemek doğru bir seçenek olacaktır ya da içeriğinde tamamen bitkisel maddeler bulunduran sivilce karşıtı serumları kullanmanız sivilcenizle baş etmeye yardımcı olur.

Sivilce En İyi Nasıl Giderilir?

Yüzünde meydana gelen ve çok fazla sivilceli olan insanlar kendilerinden oldukça rahatsız olurlar. Zaman geçtikçe de bu fiziksel görünümü olumsuz yönde etkileyen sivilce, kişinin psikolojik olarak etkilenmesine de neden olur.

Cilde uygulanan farklı yöntemler ve bilinçsizce kullanılan çeşitli ilaçlar sivilcenin çıkmasını daha fazla arttırarak sağlığı da olumsuz etkiler. Stres yapmamak elde olmayan bir durumdur ve bununla birlikte yağlı yiyecekler yememeye her zaman dikkat edilemeyebilir. Ancak yüzünüze etrafta duyduğunuz farklı kozmetik ürünleri kullanmaktan kaçınmanız gerekir.

Klinik testler ile etkisi kanıtlanmış bitkisel içerikli Bioxcin Acnium Konsantre Bakım Serumu sayesinde sivilce problemlerinizin önüne geçebilirsiniz. Bu serumu kullanmak sivilcenin oluşumunu engeller ve cildinizdeki pürüzleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. İçeriğinde bulunan maddeler ile cildinizi besler ve kızarıklığı giderir. Bu serum sayesinde artık sivilcelerinizden kurtulabilir ve istediğiniz pürüzsüz cilde en kısa zamanda sahip olabilirsiniz.