Bioxcin Aqua Thermal DS Şampuan

Tekrarlayan yağlı kepek oluşumunu önlemeye yardımcı şampuan.

Tekrarlayan yağlı kepek oluşumunu önlemeye yardımcı şampuan.

İçeriğindeki Bolu Göynük Termal Suyu, yüksek kükürt oranı sayesinde kepek ile mücadelede ekstra rol oynar, saç derisini ferahlatır. Probiyotikler, cildin doğal bariyerini güçlendirerek saç ve saçlı deriyi beslerken, B6 vitamini ile kepek kaynaklı kaşıntıyı azaltır, sağlıklı saç derisi oluşumuna katkı sağlar. Bioxcin Aquathermal DS Şampuan, içeriğindeki Octopirox®, Çinko Pirition, Salisilik Asit ve Glikolik Asit, kepeğe karşı etki sağlar. Ve son olarak; Niacinamide ile kepeği önlemeye destek olurken, Gliserin ile cildi ve saçı nemlendirir. 

Probiyotikler : Cildin doğal bariyerini güçlendirir.

Kükürtlü Termal Su : Kepek oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Octopirox® : Kepeğe karşı etkili patentli bir aktiftir.

ŞAMPUAN KULLANIMI

En az 3 hafta boyunca haftada 3 kez uygulanır. Islak saça köpürtülerek masaj yapılır ve 3 dk. boyunca bekletilir. Gerekli ise uygulama tekrar edilir ve saç iyice durulanır. Haftanın diğer günlerinde saçlı deriyi rahatlatıcı, sık kullanıma uygun, ikame hassas cilt şampuanı olarak «Bioxcin Aquathermal Hassas Saçlı Deri Şampuanı» önerilmektedir.

ETKİNLİK TESTLERİ

  • Katılımcıların; %95' inde kepek**; %88' inde kabuklanma, %92' sinde kızarıklık* ve %93' ünde kasıntı*olgularında azalma gözlenmiştir.
  • Katılımcıların bir kısmında; kepek**, kabuklanma, kızarıklık* ve kasıntıda* %100 'e varan azalma gözlenmiştir.
  • Ortalama değerlerde kepek** %61, kabuklanma %76, kızarıklık* %100 ve kasıntı* %83 oranında azalmıştır.

GÜVENİLİRLİK TESTLERİ

Yapılan güvenilirlik testinde katılımcılarda kepek**, kabuk, kızarıklık*, ve kaşıntı* olgularında Bioxcin Yoğun Kepek Karşıtı Şampuan çok iyi tolerabilite göstermiştir ve güvenli olduğu gözlenmiştir.

*Kepeğe bağlı

**Gözle görünür kepek