Blog Blog

Kepek Neden Oluşur?

Kepek, saç derisinde olan ölü hücrelerin birleşmesiyle gri veya beyaz renkte olmak üzere ortaya çıkar. Ancak gerekli bakımı yaptığınız zaman korkmanıza gerek yoktur. Neredeyse herkeste arada da olsa gözlemlenen kepek, bazı yöntemler sayesinde kolay bir şekilde giderilir.

Devamı

Keratin Saç İçin Neden Önemlidir?

Keratin, vücudumuz için en önemli olan protein yapılarından bir tanesidir. Sağlıklı saçlar için oldukça önemli olan keratin, ayrıca tırnaklar ve cilt için de gerekli bir protein bileşimidir. Her insanda keratin bulunmakta, ancak bazı bireylerde az bulunduğu için sağlıklı saç, tırnak ve cilt yapısı korunamamaktadır.

Devamı

Dökülen Saçlar Nasıl Geri Getirilir?

İnsanlarda sürekli ortaya çıkan fiziksel problemlerden biri de saç dökülmesidir. Saç dökülmesi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bireyin kendi sağlığı ya da kullandığı çeşitli şampuan ve serumlar bu sorunu ortaya çıkarır.

Devamı

Kadınlarda Menopoz Sonrası Saç Dökülmesi Problemi

Kadınlarda 50’li yaşlardan itibaren menopozdan sonra yeterli bir süre geçmesi ve östrojen hormonunun koruyucu etkisinin ortadan kalkmasına bağlı olarak saçların sağlıklı görünümünde bir zayıflık oluşur. Her ne kadar östrojen hormonu sentezi durmuş olsa da vücutta testosteronun varlığı devam eder ve bu duruma hassas olan kadınlarda 5 alfa redüktaz enzimi etkisiyle DHT oluşumu nedeniyle saç dökülmesi aynı erkeklerde olduğu gibi ortaya çıkabilir.

Devamı

İncelmiş Saçlara Quantum Etkisi

İncelmiş saçlarınız için özel olarak hazırlanan Bioxcin Quantum Serisi'nin etkisini hemen siz de keşfedin!

Devamı

Probiyotiklerin Saç Derisine Faydaları

Probiyotikler saç derimize ne gibi fayda sağlarlar? Cevabı makalemizde!

Devamı

Saç Dökülmesine Karşı Keratin Desteği

Saç dökülmesine karşı hangi önlemler alınabilir? Keratin desteği saç dökülmesini önler mi? Cevabı yazımızda!

Devamı