Blog Blog

Blog

Bioxcin Blog

19 Şubat

Kara Sarımsak Nedir, Nerelerde Yetişir?

Kara sarımsak, beyaz sarımsağın 2 ay bekletilerek ısıl işlem görmesi sonucu oluşur. Nem ve ısı altındaki beyaz sarımsağın dişleri süreç içerisinde kararmaya başlar bu kararma sonucu daha fazla antioksidan üretir

Devamı
18 Şubat

Sarımsak ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Sarımsak yıllardır bilinen en etkili antibiyotiktir. Soğanlı bir bitki türü olması ve kokusundan dolayı çoğu insan tarafından önyargıya sebep olsa da sarımsağın kalp ve damar sağlığından, saç ve cilt bakımına uzanan faydalı bir etkin alanı vardır. İçerisinde barındırdığı vitamin ve minareller sayesinde saçların uzamasına, beslenmesine ve yeni saç oluşumuna destek olmaktadır.

Devamı
18 Şubat

Dökülen Saçlara Sarımsaklı Şampuan Dopingi

Saç dökülmesi hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilen bir problemdir. Genellikle erkeklerde görülen saç dökülmesi sorunu kadınlarda da yüksek oranda görülmektedir.

Devamı
17 Şubat

Saçlar Neden Beyazlar?

Pek çok insan saçların beyazlamasını stres ve yaşlılığa bağlasa da saçların beyazlamasının birçok sebebi vardır. Peki, saç beyazlamasının sebepleri nelerdir? Birlikte inceleyelim.

Devamı
17 Şubat

Sarımsaklı Şampuan Kepeğe İyi Gelir mi?

Soğanlı bitkiler ailesinin başlıca üyelerinden olan sarımsak, vücudun ihtiyaç duyduğu temel besinlerden biridir. Antibiyotik deposu olup mikroplarla savaşmasının yanı sıra saçlara da ihtiyaç duyduğu güçlendirmeyi sağlamaktadır. Antienflamatuar ve antioksidan bakımından zengin olan sarımsak saç bakımında kullanıldıkça oldukça etkili sonuçlar çıkmasına olanak sağlamaktadır.

Devamı