Blog Blog

Saç Dökülmesine Neden Olan Fiziksel Etkiler

Saç dökülmesi, toplumda büyük bir kesimin karşılaştığı ve tedavisi mümkün olabilen sorunlardan biridir. Saç dökülmeleri, kadın ve erkekleri psikolojik olarak rahatsız ettiği gibi, fiziksel olarak da kötü görünmeye ve strese neden olabilmektedir.

Devamı

Stres Saç Dökülmesine Neden Olur Mu?

Stres, günlük hayatta insana ruhsal yönden birçok noktada zarar verdiği gibi, fiziksel yönden de insanı zayıflatmaktadır. Saçların dökülmesi bunun en bariz örneklerinden biridir.

Devamı

Mevsimsel Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç dökülmeleri, birçok kişinin sürekli yakındığı ve bazen geçici bazen de kalıcı olarak karşılaşılan durumlardan biridir. Günlük hayatta maruz kalınan olumsuz durumlar ve gün içerisinde fazla tempolu bir şekilde yaşamak, stresi de beraberinde getirir.

Devamı

İlaçların Saç Dökülmesine Etkileri

Gündelik hayatta çoğu hastalığın tedavisinde insana faydası bulunan bazı ilaçlar, ne yazık ki birtakım yan etkilerini de beraberinde getirmektedir. Bundan hareketle bazı ilaç türleri, insan saç köküne etki ederek kökü öldürüp, kademeli bir şekilde saç dökülmesine sebep olabilmektedir.

Devamı

Kadınlarda Saç Dökülme Dönemleri Nelerdir?

Saç dökülmesi nedenleri kadınlarda ve erkeklerde farklı nedenler ile oluşabilir. Özellikle kadınların geçirdiği bazı dönemlerde saç dökülmesi problemi sık yaşanır. Doğum ve hamilelik dönemlerinde hormonal olarak ortaya çıkan bazı değişiklikler nedeniyle saç dökülmelerinin ortaya çıktığını görürüz.

Devamı

Saç Dökülme Tipleri Nelerdir?

Saçlarımız, vücudumuzda sık sık incelediğimiz ve dış görünüşümüz için en çok özen gösterdiğimiz parçalarımızdan biridir. Sürekli olarak yada dönemsel olarak saç dökülmesi problemleri yaşıyoruz.

Devamı

Saç Dökülmesi Kalıtsal Mıdır?

Günümüz modern çağı kadın ve erkekleri öz bakımlarına önem vermektedir. Özellikle saçlarının güzel görünmesi ve sağlıklı olması insanların kendilerine olan özgüvenlerini de artırmaktadır. Saçların güzel görünmesi ise doğrudan saç sağlığı ile ilgilidir.

Devamı