Blog Blog

Yıpranmış Saçlara Öneriler

Saç yapısını oluşturan asıl madde “keratin” adlı bir proteindir. Keratin, saça esneklik ve dayanıklılık sağlar. Saçların dış yüzeyi ise “kütikül” adlı, transparan pulların üst üste gelerek oluşturduğu, saça koruyucu özellik sunan bir tabakayla kaplıdır.

Devamı

Bu Yaz Sağlıklı Bronzlaşmak Mümkün!

Doğru şekilde güneşlenmek, sağlık unsurunun yanı sıra sağlıklı bir cilt yapısına ve görünümüne sahip olmak için en etkili yöntemler arasındadır. Güneşlenirken cildi güneşin olumsuz etkilerinden korumak için bronzlaştırıcı ve besleyici güneş yağları, kullanıcıların en önemli ihtiyaçları ve en büyük yardımcıları arasında yer alır.

Devamı

Güneş'ten Korunurken Cildinizi Nemlendirin!

Birçok insan güneş koruyucu krem kullanımını yalnızca sıcak yaz günlerinde ya da denizden çıkıp güneşlenilen anlarda gerekliymiş gibi görüyor olabilir. Aslında düşülen bu yanılgı, bireylerin cilt sağlığı için oldukça tehlikeli olabilir.

Devamı

Güneş-Deri Sağlığı ve Güneşten Koruyucu Kozmetik Ürünler

Güneş ışınlarına maruz kalındığında insan derisinde bazı biyolojik değişimler oluşur. Bu ışınlar, dünya üzerindeki her alanda aynı şiddete sahip değildir. Özellikle Ekvator bölgesinde ışınlar dünyaya dik olarak düştüğü için maruz kalma durumunda deri yüzeyinde yüksek derecede biyolojik etkiler görülebilir.

Devamı

Bioxcin'le Saçlarınıza Dolgun Görünüm Kazandırın!

Sönük, yıpranmış ve hacimsiz saçlar herkesi oldukça mutsuz eder. Bazen ne olursa olsun saçlarınız istediğiniz dolgun ve parlak görünüme sahip olamayabilir. Günlük hayatın koşturması, hava koşulları, stres ve yoğun tempo saçlarınızın görüntüsünü etkileyebilir.

Devamı

Erkekler için Uzun Saç Bakımı Tavsiyeleri

Uzun olmasının yanında bakımlı görünen saçlar, tüm erkeklerde harika bir dış görünüş sağlayabilir. Fakat bu uzun ve bakımlı saçlar, tahmin edilebileceği gibi emek ve zaman isteyebiliyor. Uzun saçların en sağlıklı şekilde kullanımı için saçlara doğru bakım yapılması çok önemlidir.

Devamı

Yıpranmış Saçlar İçin Keratin Bakımı

Dış görünüşü en etkileyici biçimde ön plana çıkaran detay tartışmasız saçlardır. Fakat saçlar, zaman içerisinde yıpranır ve sahip oldukları hacimli, sağlıklı görüntüden uzaklaşarak istenmeyen bir görünüme bürünebilir. Bu duruma ilerleyen yaş, kullanılan ısıl işlemler, güneş ışınları, stres, beslenme bozuklukları ve saça uygulanan kimyasallar sebep olabilir.

Devamı