Sarimsakli-Sampuan-ile-Guclu-Saclara-Sahip-Olun

Sarımsaklı Şampuan ile Güçlü Saçlara Sahip Olun

12.08.20

Faydaları saymakla bitmeyen sarımsak, eski çağlardan bu yana birçok alanda şifa amaçlı kullanılır. Sarımsak aynı zamanda saç bakımı için de önemli fonksiyonları olan bir bitkidir. Saçlardaki her türlü kırılmaya, dökülmeye ve yıpranmaya karşı harika bir etki sağlar.

Sarımsak, Alliaceae familyasına dahil olan, Allium cinsinden Asya kökenli bir bitkidir. Siyah sarımsak ise Kastamonu Taşköprü’de normal sarımsağın kurutulması şekliyle elde edilir. Sarımsağın içerisinde antifungal, antiviral, antioksidan ve antibakteriyel özellikte bileşenler vardır, bu bileşenleri sebebiyle Asya’da “uzun yaşamın kaynağı” olarak adlandırılır. Sarımsak içerisindeki “Olleum Allicine” maddesi, penisilin etkisi gösterir. Ayrıca B1, B6, C Vitamini, Kalsiyum, Fosfor, Manganez gibi birçok minerali içerisinde barındırır. Kısaca, sarımsak eşi benzeri olmayan bir şifa kaynağıdır.

Başta belirttiğimiz gibi; sarımsaklı şampuanlar saçlardaki birçok sorunu temelden çözerek saçlarınızı sağlığına kavuşturur. Kırılma, kopma, dökülme, yıpranma gibi birçok temel sorunu kökten bitirir.

Sarımsak Nelere İyi Gelir?

  • Saç dökülmesine karşı harika bir seçenektir.
  • Genetik olmayan dökülmelerde kullanıldığında gözle görülür bir değişimi kısa sürede gerçekleştirir.
  • Saç tellerinde artış sağlar.
  • Saç dökülmesini önlemesi bir yana, saç çıkışını hızlandırmaktadır. Çıkacak saçların parlak, canlı, sağlıklı ve güçlü teller olması da cabasıdır.
  • Sarımsak kepek problemlerine de iyi gelir.

Sarımsak çok faydalı bir bitki de olsa, kokusu yüzünden pek tercih edilmeyen bir bitkidir. Çünkü günlük hayatta kokusu çok fazla tepki çeker ve kendini belli eder. Fakat, sarımsak şampuanları kokusuz üretildiği için kolayca kullanılır ve kullanımı oldukça pratiktir. Üstelik doğal sarımsaklı şampuanların hiçbir yan etkisi de yoktur.

Gün boyu saç şekillendirici, düzleştirici, fön makinesi gibi saça zararlı cihazların zararı ile yıpranan saçlara yaptığı bakımla bu zararları minimuma indirger, saçları daima parlak ve sağlıklı tutar. Ayrıca kimyasal içerikli şampuanların saça verdiği zararlardan da arınmanızı sağlar. Kısaca; sarımsak, doğanın bizlere sunduğu en değerli nimetlerden biridir.

Siyah Sarımsaklı Şampuan ya da Sarımsak Şampuanı kullanarak saçınıza iyi davranın, daima sağlıklı olun!