Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Olmalı? Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Olmalı?
Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

16.06.22

Yaz mevsimi, güneşin yıpratıcı ve kurutucu etkisi sebebiyle saçların en sık zarar gördüğü ve bakım rutinlerine en fazla ihtiyaç duyduğu dönemdir. Yaz aylarının tadını çıkarırken, saçların yıpranmasını önlemek ve canlılığını kaybetmemek için yapılması gereken bazı ipuçları vardır. Alınacak ufak önlemler ve kullanılacak pratik bakım ürünleri sayesinde yaz aylarında güneşin zararlı etkileri azaltılabilir, saçların daha sağlıklı görünmesi sağlanabilir.

Özellikle işlem gören saçlar klorlu su, deniz suyu ve güneş ışınlarından daha fazla etkilenebilir. Yaz mevsimi gelmeden önce saçlara boya, perma, röfle gibi işlemlerin yaptırılması, saç tellerinin incelerek yıpranmasına neden olabilir. Bu tarz işlemler, güneş ışınlarının zararlı etkilerinin saç telleri üzerinde yoğun bir biçimde hissedilmesine sebep olabilir. Yaz mevsiminde saç ve saç derisi daha hızlı kuruyabilir. Güneşin zararlı etkilerine karşı saç bakımı ürünlerinin önceden kullanılmaya başlanması saçların yapısının korunması için oldukça önemlidir.

Saçlarınızı Güneşten Koruyun

Saç telleri, güneşin zararlı UV ışınlarından zarar görür. Bu nedenle güneş ışınlarının yoğun olduğu saatlerde dışarıda zaman geçirilecekse, mutlaka geniş kenarlı bir şapka takmak gerekir. Şapka, yalnızca saç tellerinin zarar görmesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda saç derisini ve cildinizi de oluşabilecek hasarlara karşı korur.

Nemlendirici Etkili Bakım Ürünleri Kullanın

Yaz aylarında nem ve sıcaklıkla mücadele etmek amacıyla saçlarınızı daha sık yıkayabilirsiniz. Bu nedenle şampuan ve saç kremi seçimlerinize dikkat etmeli ve derin bir bakım uyguladığınıza dikkat etmelisiniz. Bu noktada Bioxcin’in etkili bakım ürünlerini deneyebilirsiniz. Bioxcin ürünleri, saçların ışıltısını tekrar kazanmasına yardımcı olur. Bakım rutinlerinde saç bakımı ürünleri erkek ve kadınlar için farklılıklar gösterebilir. Bioxcin’in ayrı ayrı geliştirilmiş kadın ve erkek saç bakımı ürünleri, saçları besler ve gözle görünür şekilde güçlenme sağlar.

Doğru Ürünleri Kullanarak Saçlardaki Kabarmanın Önüne Geçin

Bakımlı ve sağlıklı saçlar, elektriklenmeye karşı güçlüdür. Saçları ağırlaştırmadan bakım yapmak, saçları yumuşatmaya ve parlaklık kazanmasına yardımcı olur. Bu noktada Bioxcin saç bakım ürünleri, ağırlaştırmayan saç bakım formülleri ile saçlarınıza güç ve parlaklık sağlar.

Saçlarınız Nefes Alsın

Sıkı örgüler, topuzlar ve at kuyrukları sıcak ve bunaltıcı havanın etkisini hafifletebilir fakat saç diplerinin terlemesine sebep olabilir. Arada bir saçlarınızı açıp havalanmasına izin vermeniz, saç diplerinin ferahlamasını sağlayacaktır.