Yağlı Saç Sorununa Kökten Çözüm Yağlı Saç Sorununa Kökten Çözüm
Yağlı Saç Sorununa Kökten Çözüm

Yağlı Saç Sorununa Kökten Çözüm

24.02.22

Yağlı saçlar, kadın-erkek birçok kişide görülebilen saç sorunlarından bir tanesidir. Yağlı saç yapısına sahip kişiler neredeyse her gün ve hatta günde iki kez saçlarını yıkama ihtiyacı duymaktadır. Sık sık yıkanmasına rağmen, yağlanan ve ağırlaşan saçlar temiz değilmiş gibi hissettirir ve ne yazık ki birçok kişinin kabusudur. Dönemsel olarak mevsim geçişleri, hormonal değişimler, yanlış beslenme ve saç derisini olumsuz etkileyen saç bakım ürünlerinin kullanımı yağlanmaya sebep olan etkiler olarak kabul edilebilir.

 

Yağlı saçlara çözüm olarak basit ve etkili yöntemler uygulanabilir. Bu yöntemler arasında kuru şampuan ve pudra kullanımına rastlayabiliriz ancak bu saç derisinin nefes almasına engel olabilir. Doğru saç bakım ürünleri ve rutinlerle yağlı saç sorunuyla başa çıkmak mümkündür.

 

Yağlı Saçlara Çözüm Önerileri

 

Çeşitli nedenlerden dolayı saç derisinin yağ dengesinin bozulması sebebiyle saçta yağlanma problemi oluşabilmektedir. Birçok kişinin şikayetçi olduğu yağlı saçlar, doğru yöntemler ile kolaylıkla aşılabilecek bir sorundur.

  • Saçları her gün ve hatta günde iki kez yıkamak, saç derisinin yağ dengesini bozabileceğinden saçları yağdan arındırmak yerine daha fazla yağlandırabilir. Bu nedenle saçlarınızı mümkün olduğunca gün aşırı yıkamaya özen göstermek faydalı olacaktır.
  • Saçlarınızı yağlı saçlar için üretilmiş özel içerikli şampuanlarla yıkamalısınız. Saçlarınızı kurutmadan yağdan arındırabilecek özellikte olması için bitkisel içerikler önerilebilir. Çabuk yağlanan saçlar için şampuan, aynı zamanda fazla yağlanmayı önleyici nitelikte olmalıdır. Bioxcin Quantum, saç dökülmesini engellemesinin yanında yağlı saçlar için özel geliştirilmiş bitkisel içeriği sayesinde saç derisinin aşırı yağlanmasını önleyerek saçın sağlıklı görünmesini destekler.
  • Saçlarınızı yüksek ısılı işlemlere maruz bırakmamanız da saçların kurumasına neden olan etkenlerden biridir. Saçların kurumasını engellemek adına saç derisi daha fazla yağ üretebilir. Bu da saçlarda istenmeyen yağlanma ile sonuçlanabilir.
  • Duş alırken sıcak su tercih etmemek de bu noktada fayda sağlayacak bir öneridir. Saçları sıcak suyla yıkamak, saç derisinin daha fazla yağ üretmesine neden olabilecek etkilerden biridir. Bu nedenle, ılık suyla duş almak hatta durulama sırasında mümkün olduğunca soğuk su kullanmak faydalı olacaktır.

 

Basit öneriler ve doğru bir yağlanma karşıtı şampuan ile yağlı saç sorununda kökten kurtulmak mümkündür.