Yıpranmış Saçlar İçin Keratin Bakımı Yıpranmış Saçlar İçin Keratin Bakımı
Yıpranmış Saçlar İçin Keratin Bakımı

Yıpranmış Saçlar İçin Keratin Bakımı

18.03.22

Dış görünüşü en etkileyici biçimde ön plana çıkaran detay tartışmasız saçlardır. Fakat saçlar, zaman içerisinde yıpranır ve sahip oldukları hacimli, sağlıklı görüntüden uzaklaşarak istenmeyen bir görünüme bürünebilir. Bu duruma ilerleyen yaş, kullanılan ısıl işlemler, güneş ışınları, stres, beslenme bozuklukları ve saça uygulanan kimyasallar sebep olabilir. Saçlar, bu etkenlerin dışında bakım yaparken de yıpranabilir. Yapısına göre saçların ihtiyacı olan, güvenilir ürünlerle birlikte yapılan bakım, istenilen sonuçlara ulaşılmasını sağlamakta yardımcı olabilir. Özellikle yıpranmış saçlar, toparlanmak ve eski sağlıklı görünümüne ulaşmak için keratin takviyesine ihtiyaç duyabilir.

Keratin aslında vücudumuzda var olan bir maddedir. Dişler, tırnaklar, deriler ve saçlarda doğal yapıda keratin maddesi bulunur. Fakat zamanla birlikte vücuttaki keratin seviyesi azalabilir. Saçlara uygulanan kimyasal ve ısıl işlemler de saçlarda bulunan keratin maddesinin çok daha hızlı bir biçimde azalmasına sebep olabilir. Bu durum da saçların incelmesine, zayıflamasına ve yıpranmasına neden olabilir. Sağlıklı yapısını kaybeden saç, yapay bir hal almaya başlar ve bu da kişiler için oldukça can sıkıcı bir durum haline gelebilir.

Keratin Bakımı Ne İşe Yarar?

Keratin bakımı, saçlarını sıklıkla kimyasal işlemlere maruz bırakan kişilerin belirli aralıklarla uygulaması gereken bir bakım türüdür. Kimyasal işlem gören saçlar zamanla incelme gösterir, kırılır ve kurumaya başlayabilir. Peki bu noktada keratin ne gibi bir fayda sağlar?

  • Saçlara uygulanan keratin yüklemesi yaz aylarında saça nem kazandırabilir ve güneşe ve tuza karşı koruma sağlayabilir.
  • Boya ve kimyasal sebeplerle ortaya çıkan yıpranmalara karşı onarımla birlikte daha parlak bir görünüm kazanmasına katkı sağlayabilir.
  • Keratin ile saçlar daha canlı ve dolgun bir görünüme sahip olabilir.
  • İncelen saç tellerinde güçlenme görülebilir. Bu durum da kırılma ve kopmaların önüne geçilmesine katkı sağlar.
  • Saç bakım keratin sayesinde elektriklenme ve kabarmanın önüne geçilebilir.

Saça ihtiyacı olan keratin yüklemesi yapıldıktan sonra her ne kadar kusursuz bir görüntüye ulaşılsa da içten içe yıpranmalar devam ediyor olabilir. Özellikle kuru, boyadan zarar gören ve yıpranmış bir saç tipi için keratin yüklemesinden sonra saçları yıkarken kullanılan ürünlere dikkat edilmelidir. Saçı kurutmayan ve aşındırmayan standart şampuanların aksine bitkisel ve onarıcı ürünlerin kullanılması saç sağlığı için büyük önem tutuyor. Bu noktada siz de gücünü bitkilerden alan Bioxcin ürünleriyle saçlarınıza hak ettiği bakımı sağlayabilirsiniz.