Blog Blog

Bioxcin Saç Bakımı ve Saç Dökülmesi Blog

Saçta Kepek Neden Olur? Kepeği Geçirecek Yöntemler

Saçlarınızın sağlıklı olması ve güzel görünmesi için pek çok konuya dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan biri olan kepek, oldukça sık rastlanan bir durumdur. Kepek oluşumu saç derinizin kaşınmasına, dökülmeye ve kötü bir görünüme sebep olabilir. Peki, saçlarda kepek neden oluşur?

Devamı

Erkek Tipi Saç Dökülmesi Nasıl Anlaşılır? Ne İyi Gelir?

Saç dökülmesi oldukça doğal bir durumdur. Tarama ve yıkamaya bağlı olarak günde yaklaşık 50 ila 100 tel saçın dökülmesi normal kabul edilebilir. Saçların dökülme oranındaki fazlalık ve derideki yer yer açılmalar ise erkek tipi saç dökülmesinden kaynaklı olabilir.

Devamı

Bioxcin Forte Serisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Belirli rahatsızlıklar, kimyasal madde içerikli bakım ürünleri kullanımı ve dengesiz beslenme gibi bazı faktörler saç derisinde bazı problemlere ya da saç dökülmelerine sebep olabilir. Bu noktada yaşanabilecek sorunlara çözüm, Bioxcin’den geliyor.

Devamı

Her Saç Tipi Aynı Şampuanı Kullanabilir mi?

Saçlar, dış görünümün en dikkat çeken kısmıdır. Bu nedenle saçların daima temiz ve bakımlı görünmesi, kişiler için oldukça önemlidir. Günlük bakım rutinlerinde bunu sağlamak için de saçları, saç tipine uygun bakım ürünleriyle yıkamak ve desteklemek gerekir.

Devamı

Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılır? En İyi Saç Bakım Önerileri

Sıcak havaların iyiden iyiye etkisini gösterdiği yaz aylarının gelmesi ile gündeme gelen yüksek sıcaklıklar ve nemli havalar, saçlarımız için yeni bir dönemin başladığına işaret eder. Yaz mevsiminde saçlar, yalnızca güneşe ve yüksek nem oranları sebebi ile değil, aynı zamanda deniz ve havuz suyu gibi faktörlere bağlı olarak da yıpranmaya açık hâle gelir.

Devamı

Kepek Hakkında Doğru Sanılan 5 Yanlış!

Kepek, saç derisinde kaşınmaya sebep olan, beyaz küçük pullar halinde dökülmeler ile başlayan ve ilerleyen zamanlarda iltihaplı saç derisine neden olan bir saç problemi olarak tanımlanabilir. Kepek sorunu, saç ürünlerinin içerdiği zararlı kimyasal içerikler, kuru cilt yapısı, mantar ve alerjiler dahil olmak üzere birçok farklı sebepten ortaya çıkabilir.

Devamı

Bioxcin'le Saçlarınıza Dolgun Görünüm Kazandırın!

Sönük, yıpranmış ve hacimsiz saçlar herkesi oldukça mutsuz eder. Bazen ne olursa olsun saçlarınız istediğiniz dolgun ve parlak görünüme sahip olamayabilir. Günlük hayatın koşturması, hava koşulları, stres ve yoğun tempo saçlarınızın görüntüsünü etkileyebilir.

Devamı